
Microsoft kupi energię z fotowoltaiki w Polsce
Jeden z największych deweloperów farm fotowoltaicznych na świecie zawarł umowę sprzedaży energii z koncernem Microsoft. Energia zostanie wyprodukowana przez elektrownie fotowoltaiczne w Polsce.
Jeden z największych deweloperów farm fotowoltaicznych na świecie zawarł umowę sprzedaży energii z koncernem Microsoft. Energia zostanie wyprodukowana przez elektrownie fotowoltaiczne w Polsce.
Firma Inter Energy Europe – oficjalny dystrybutor znanych marek paneli i falowników fotowoltaicznych – m.in. Trina Solar, Leapton, Risen, Foxess, Huawei – przygotowała specjalną ofertę dla firm instalatorskich i inwestorów.
Polenergia eMobility wybuduje ponad 30 nowych, ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Powstaną one przy parkach handlowych należących do grupy Newgate Investment.
Na budynkach centrum logistycznego w Zagłębiu Ruhry powstała ogromna elektrownia fotowoltaiczna. System zaspokoi potrzeby energetyczne obiektów i wygeneruje nadwyżkę energii, która będzie dostarczana do sieci.
Umowa Orlenu z poznańskim przedsiębiorstwem komunikacyjnym przewiduje dostawy prawie 2 mln kilogramów wodoru. Na całodobowych stacjach oprócz autobusów będzie można zasilać samochody osobowe i ciężarowe. Koncern testuje pierwszy taki obiekt w stolicy Wielkopolski.
Spółka PGE Energia Odnawialna z Grupy PGE zakończyła prace budowlane na dwóch farmach fotowoltaicznych, które znajdują się na Podlasiu.
Jedno z centrów dystrybucji ID Logistics już przeszło na zasilanie w 100 proc. ze źródeł odnawialnych i w planach są kolejne inwestycje w zieloną energię. Firma rozpoczęła budowę elektrowni fotowoltaicznej w województwie łódzkim.
Energynat Trade, jeden z największych polskich importerów rozwiązań i urządzeń PV, dołącza do swojego portfolio produktowego falowniki i magazyny energii marki SolarEdge. To nie pierwsza współpraca obu marek.
Zapraszamy na szkolenie „Zmiany w przyłączaniu do sieci, linia bezpośrednia oraz propozycja regulacji cable pooling. Funkcjonowanie wytwórców w nowym otoczeniu regulacyjnym”, które odbędzie się on-line w dniu 27 września 2023 r.
Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV krytykowało szybkie zakończenie systemu rozliczeń prosumentów w formie opustów i przejście na obowiązujący obecnie net-billing. Teraz eksperci stowarzyszenia proponują, co zmienić w net-billingu, aby stał się on lepszym systemem rozliczeń prosumentów...
W unijnym Dzienniku Urzędowym została opublikowana najnowsza dyrektywa o efektywności energetycznej. Kraje członkowskie będą miały dwa lata na implementowanie nowych przepisów.
Firma Sunex pochwaliła się dobrymi wynikami finansowymi. Zostały one wypracowane przede wszystkim dzięki działalności na rynkach zagranicznych.
Niemiecka firma Heidelberg Materials, producent m.in. cementu i klinkieru, wdroży w jednym ze swoich zakładów technologię pozwalającą na wychwytywanie dwutlenku węgla. Docelowo projekt ma pozwolić na całkowitą redukcję emisji CO2 do atmosfery.
Elektrolizery Siemens Energy obsługiwać będzie spółka Air Liquide, światowy lider w dziedzinie gazów. Zamierza ona produkować 28 tys. ton odnawialnego wodoru rocznie. Współpraca firm zakłada masową produkcję urządzeń do elektrolizy za zachodnią granicą Polski.
Dotacje w programie Mój Prąd powodują, że magazyny energii stopniowo zyskują zainteresowanie inwestorów indywidualnych, dla których są uzupełnieniem przydomowej fotowoltaiki...
Rynek rekuperatorów w Polsce jest dość stabilny, dlatego premiera nowej marki Oxygen nie przejdzie bez echa...