Tauron zaczyna budowę stacji ładowania

Tauron zaczyna budowę stacji ładowania
Fot. Tauron

Budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz działania służące poprawie efektywności zużycia energii elektrycznej to cele współpracy zainicjowanej wczoraj podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy przez Tauron i Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice.

Na krakowskim lotnisku zaplanowano uruchomienie stacji szybkiego ładowania o mocy powyżej 50 kW, umożliwiającej naładowanie standardowego samochodu elektrycznego – jak zapewnia Tauron – w ciągu 30 minut.

Kraków-Balice staną się pierwszym lotniskiem w Polsce posiadającym stację szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. – Już od ponad roku korzystamy z pierwszych samochodów hybrydowych, teraz rozpoczynamy kolejny etap – powiedział wczoraj Radosław Włoszek, prezes spółki zarządzającej lotniskiem Kraków-Balice.

REKLAMA

– Podpisanie listu intencyjnego to dla grupy Tauron kolejny krok w budowie infrastruktury elektromobilności w południowej Polsce. Naszym celem w dłuższej perspektywie jest zagwarantowanie bezpieczeństwa poruszania się samochodem elektrycznym na obszarze działalności grupy – zapewnia Filip Grzegorczyk, prezes Tauron Polska Energia.

Za prowadzenie działań w obszarze elektromobilności w Grupie Tauron jest odpowiedzialna spółka Magenta Grupa Tauron, mająca specjalizować się w budowie i eksploatacji stacji ładowania pojazdów.

REKLAMA

Tauron zapewnia, że współpraca z krakowskim lotniskiem to dla niego kolejny krok w rozwoju elektromobilności na terenie południowej Polski. W przyszłym miesiącu ma powstać w Katowicach sieć infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych składająca się z 22 ładowarek.

Ponadto jesienią Tauron ma uruchomić w Katowicach usługę carsharingu aut elektrycznych. Spółka podaje, że udostępniona flota będzie się składać z 20 pojazdów „najpopularniejszych marek”.

Kolejne stacje ładowania Tauron ma budować na południu Polski w ramach współpracy z partnerami biznesowymi – w tym z dużymi sieciami i galeriami handlowymi oraz samorządami.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.