Siemens Gamesa przetestuje turbinę wiatrową 21 MW
Największa obecnie morska turbina wiatrowa Siemens Gamesa ma moc 14 MW. Najnowsza, którą Siemens zapowiadał w tym roku, zaoferuje o 50 proc. więcej.
Największa obecnie morska turbina wiatrowa Siemens Gamesa ma moc 14 MW. Najnowsza, którą Siemens zapowiadał w tym roku, zaoferuje o 50 proc. więcej.
Park agrofotowoltaiczny (agroPV) w Austrii zostanie połączony z działającą ogromną farmą wiatrową. W ten sposób powstanie hybrydowa instalacja agroPV-wind, której uruchomienie planowane jest jeszcze w tym roku.
Jedną z morskich farm wiatrowych w polskiej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego rozwija deweloper z Niemiec. Właśnie poinformował o uzyskaniu pozwolenia na budowę.
Rosnące wolumeny energii z odnawialnych źródeł energii to również coraz częściej rosnące koszty wyłączeń OZE w okresach nadpodaży energii w systemach elektroenergetycznych europejskich państw. Jak ogromne mogą być straty z powodu wyłączeń produkcji energii z OZE, pokazują najnowsze dane z Wielkiej Brytanii.
Greenevia zrewidowała swoje plany w zakresie rozwoju segmentu fotowoltaicznego. Jednocześnie zdecydowała się na przejęcie wszystkich udziałów w rozwijającej farmy fotowoltaiczne spółce Projekt Solartechnik.
Premier Polski chce wprowadzenia patroli na Morzu Bałtyckim we współpracy z krajami bałtyckimi i nordyckimi. Potrzeba kontroli bezpieczeństwa na tym obszarze wiąże się m.in. z prowadzonymi inwestycjami w morskie farmy wiatrowe. Branża offshore liczy na zaangażowanie polskich jednostek.
Wyniki finansowe i operacyjne PGE Polskiej Grupy Energetycznej za III kwartał 2024 roku są stabilne i zgodne z wcześniejszymi szacunkami, co pozwala utrzymać kurs na wielkoskalowe inwestycje transformujące polską energetykę – podała spółka...
Głosowanie nad nowelizacją ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych zakończyło się jej uchwaleniem przy 13 głosach przeciw.
Opatentowana w Stanach Zjednoczonych konstrukcja ma umożliwić skuteczne instalowanie monopali morskich turbin wiatrowych na głębokościach wody dotąd niedostępnych dla technologii monopali.
Spółki Polenergii realizujące projekty morskich farm wiatrowych zawarły umowy sprzedaży energii elektrycznej (PPA) i świadczenia usług bilansowania. Zakontraktowały cały wolumen energii z rozwijanych projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3.
Szansę na odblokowanie nowych projektów farm wiatrowych na lądzie dała zmiana rządu i zapowiadane przez nową ekipę wsparcie sektora wiatrowego. Tymczasem wkrótce minie rok od zmiany kierownictwa w ministerstwie klimatu, a projektu regulacji dla energetyki wiatrowej nie ma jeszcze w Sejmie...
Prezes spółki PGE Baltica zapowiedział, że rozwijana przez nią morska farma wiatrowa przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do etapu realizacji. Wiadomo, kiedy cała instalacja ma być przekazana do eksploatacji.
Prezes spółki Orlenu odpowiedzialnej za projekty morskich farm wiatrowych zapowiada kolejne inwestycje. Jeden ze swoich projektów w ramach tzw. drugiej fazy offshore Orlen zamierza zgłosić do przyszłorocznej aukcji.