
RWE sprzedaje wolne moce magazynowe w komercyjnym magazynie wodoru
W Niemczech powstaje magazyn wodoru, w którym wolne moce są oferowane w drodze przetargu. Do rozdysponowania jest 30% pojemności.
W Niemczech powstaje magazyn wodoru, w którym wolne moce są oferowane w drodze przetargu. Do rozdysponowania jest 30% pojemności.
Bank Gospodarstwa Krajowego zdecydował o podziale ogromnych środków z Krajowego Planu Odbudowy, które zostaną przeznaczone na produkcję wodoru pochodzącego ze źródeł odnawialnych. Najwięcej pieniędzy trafi do Orlenu. Na liście beneficjentów są też między innymi Tauron, Polenergia i Promet-Plast.
China Energy Engineering Corporation realizuje w Chinach projekt wodorowy o skali giga. Jego wartość szacowana jest na ponad 4 mld dolarów.
MPK w Krakowie podpisało umowę na zakup autobusów zasilanych wodorem. Dostarczy je producent związany z holdingiem Zygmunta Solorza. W planach krakowskiego przewoźnika jest zakup nawet 150 autobusów wodorowych.
Austriackie przedsiębiorstwo OMV uruchomiło elektrolizer o mocy 10 MW i jednocześnie podjęło decyzję inwestycyjną w sprawie budowy dużo większego zakładu produkcji zielonego wodoru. Po ukończeniu będzie to jeden z największych takich obiektów w Europie.
Według badania przeprowadzonego z udziałem instytutu Fraunhofer ISE Australia Zachodnia mogłaby zaspokoić znaczną część europejskiego zapotrzebowania na zielony wodór do 2050 r. W jakiej postaci mógłby być dostarczany?
Komisja Europejska ogłosiła dofinansowanie dla 15 projektów w obszarze produkcji wodoru odnawialnego. Projekt z najwyższym dofinansowaniem otrzyma wsparcie w wysokości 1,88 euro za każdy kilogram wodoru.
Fundusz venture capital należący do Orlenu wesprze rozwój norweskiego producenta zaawansowanych elektrolizerów PEM. Celem jest masowa produkcja zeroemisyjnego wodoru.
W litewskiej stolicy rusza projekt budowy zakładu elektrolizy. Już w przyszłym roku elektrolizery w Wilnie mają produkować wodór do zasilania lokalnego transportu.
Opracowana przez Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu i start-up NGCH technologia EkoPowerBOX ma zrewolucjonizować rynek domowej fotowoltaiki. System umożliwia magazynowanie nadwyżek energii w postaci niesprężonego wodoru. Urządzenie ma kosztować tyle, ile kocioł gazowy.
Wydarzenie, które odbyło się w ramach z forum H2POLAND i NetZero Energy, pokazało, że doliny wodorowe to nie tylko ambitne wizje rozwoju, lecz realna odpowiedź na wyzwania współczesnej transformacji energetycznej...
Producent odnawialnego wodoru pochwalił się uzyskaniem rekordowej rządowej dotacji na jeden z budowanych zakładów elektrolizy. Wsparcie zostało uwzględnione we francuskiej Narodowej Strategii Wodorowej.
Kanadyjska firma Unither Bioelectronics ogłosiła przełomowy moment w historii lotnictwa. W prowincji Quebec w Kanadzie odbył się pierwszy na świecie pilotowany lot śmigłowca napędzanego ogniwami paliwowymi zasilanymi wodorem. Eksperymentalna maszyna wzniosła się w powietrze nad miejscowością Bromont.