Santander ma już kilka tysięcy kredytów na domową fotowoltaikę i pompy ciepła

Santander ma już kilka tysięcy kredytów na domową fotowoltaikę i pompy ciepła
Santander

Produkt umożliwiający sfinansowanie zakupu i instalacji domowej elektrowni fotowoltaicznej czy pompy ciepła jest oferowany przez Santander Consumer Bank we współpracy z firmami instalacyjnymi działającymi na rynku odnawialnych źródeł energii. Finansowanie fotowoltaiki dla przedsiębiorców oferuje Santander Leasing.

W ramach kredytu dedykowanego inwestycji w domową instalację odnawialnego źródła energii Santander Consumer Bank współpracuje z kilkuset firmami działającymi na rynku OZE.

Okres kredytowania wynosi nawet 84 miesiące, co daje możliwość rozłożenia dużych kwot na niższe raty. Maksymalna wartość kredytowanego towaru i usługi to 50 tys. zł. Bank podkreśla, że jeżeli potrzebne środki przekraczają tę kwotę, można wpłacić sprzedawcy nadwyżkę, wpłatę własną, a pozostałą sumę wraz z kosztami kredytu rozłożyć na raty.

REKLAMA

Z informacji uzyskanych przez portal Gramwzielone.pl wynika, że oprocentowanie ma być zależne od partnera handlowego. U części z nich ma być dostępne finansowanie nawet w opcji 0 procent.

W procesie przyznawania kredytu Santander Consumer Bank akceptuje dochody w obcych walutach. Po zainstalowaniu instalacji fotowoltaicznej klient nie przechodzi weryfikacji terenowej.

Piotr Dolata, członek zarządu Santander Consumer Banku, informuje, że od stycznia 2019 r. bank przyznał już kilka tysięcy kredytów na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła.

Średni okres finansowania, na który decydują się klienci, to 59 miesięcy, a średnia kwota przyznanego kredytu to 23 tys. zł. Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie takimi rozwiązaniami – komentuje Piotr Dolata.

REKLAMA

Santander podkreśla, że na rosnącą popularność takich inwestycji ma wpływ m.in. możliwość odliczenia, począwszy od rozliczenia za 2019 r., od podstawy opodatkowania wydatków poniesionych na materiały budowlane, urządzenia i usługi związane z instalacją odnawialnego źródła energii.

Dla przedsiębiorców

Ofertę finansowania instalacji fotowoltaicznych dla przedsiębiorców przygotował Santander Leasing, który pod koniec ubiegłego roku otrzymał m.in. na ten cel pożyczkę z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w wysokości 340 mln zł.

Finansowanie udostępnione w ramach programu PolGEFF Leasing Framework ma na celu wsparcie przedsiębiorców w realizacji inwestycji energooszczędnych i pozytywnie wpływających na środowisko.

Oferta zakłada udział własny klienta już od 10 proc. wartości instalacji przy okresie finansowania sięgającym od 12 do 72 miesięcy.

Przedmiotem finansowania mogą być instalacje fotowoltaiczne o mocy od 10 kW do 50 kW o łącznej wartości od 15 do 300 tys. zł netto.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.