Corab S.A. aktywny podczas Trendów Energetycznych

Corab S.A. aktywny podczas Trendów Energetycznych
Corab S.A.

Podczas tegorocznych Trendów Energetycznych nie mogło zabraknąć przedstawicieli wiodącego producenta konstrukcji fotowoltaicznych. Wydarzenie w Krakowie obfitować będzie w liczne prelekcje, dyskusje i spotkania związane z odnawialnymi źródłami energii. Corab S.A. chętnie dzieli się wiedzą. Dlatego eksperci spółki wezmą udział w dyskusjach poświęconych m.in. agrofotowolatiace. Czy sektor rolniczy potrzebuje energii odnawialnej? Jakie oczekiwania mają rolnicy?

Wydaje się, że rola energii nigdy wcześniej nie była tak wielka jak teraz. Kwestie dostępności do akceptowalnej cenowo energii elektrycznej stają się często być albo nie być dla wielu przedsiębiorców. Także tych z branży rolniczej. Właśnie o wykorzystaniu energii odnawialnej w rolnictwie rozmawiać będą eksperci „Trendów Energetycznych”.

Rolnictwo to jedna z najważniejszych branż polskiej gospodarki, dlatego też oferta fotowoltaiki dla tego sektora absolutnie nie powinna nikogo dziwić. Rolnicy i rolnictwo intensywnie się modernizuje, uprawy, ale też inne miejsca prowadzenia agrodziałalności, unowocześniają się, mechanizują i cyfryzują. Do tego wszystkiego niezbędna jest energia elektryczna, a w dobie rosnących cen prądu OZE to rodzaj panaceum na szybujące w górę rachunki. Nie bez znaczenia jest również fakt ograniczania śladu węglowego działalności rolnej oraz coraz ważniejszy ekologiczny aspekt upraw – mówi Paweł Wiktorowicz z Corab S.A. który będzie reprezentował olsztyńską spółkę podczas dyskusji poświęconej agroPV.

REKLAMA

Debata „Fotowoltaika na gruncie. Rolnictwo a produkcja energii” dotyczyć będzie m.in. takiego zagadnienia jak gotowość polskiego przemysłu do spełnienia oczekiwań rolników w zakresie fotowoltaiki. – Specjalne systemy i konstrukcje agrofotowoltaiczne umożliwiają zarówno pozyskanie taniej energii, jak i ułatwiają prowadzenie pewnych upraw. Konstrukcje fotowoltaiczne mogą być swoistym parasolem nad zasiewami, chroniąc zasoby przed nadmiernym nasłonecznieniem  czy nawałnicami – podkreśla Paweł Wiktorowicz.

Corab S.A. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że Corab S.A. oferuje rozwiązania nawet dla najbardziej wymagających branż i sektorów gospodarki. Do takich z pewnością należy rolnictwo. Wiodący europejski producent fotowoltaiki aktywnie reaguje na potrzeby rynku. Klienci Corab S.A. mogą zamawiać pionową konstrukcję fotowoltaiczną WS-A10, która świetnie sprawdzi się na obszarach rolniczych.

Nieprzewidywalne i zmienne warunki pogodowe niszczą uprawy roślin oraz utrudniają hodowlę zwierząt. W związku z tym eksperci coraz częściej postrzegają symbiozę rolnictwa i instalacji OZE jako przyszłość bezpieczeństwa żywnościowego. To istotne w dobie postępujących zmian klimatycznych. System Corab WS-A10 odpowiada na potrzeby rynku, a jego zastosowanie jest uniwersalne, obejmuje zarówno tereny wiejskie, jak i wszelkie wymagające obszary, gdzie potrzebna jest fotowoltaika.

Bezpieczne uprawy, lepsze plony

System Corab WS-A10 stanowi rozwiązanie, które spełni swoją rolę na trudnych terenach. Montaż polegający na wbijaniu w grunt daje duże możliwości umiejscowienia go na wybranym obszarze, tak aby dawał maksymalną satysfakcję z użytkowania fotowoltaiki. Szczególnie polecany jest dla agrobiznesu stwierdza Paweł Wiktorowicz. Trzeba zaznaczyć, że WS A-10 już cieszy się dużym zainteresowaniem właścicieli gospodarstw rolnych z nieomal całej Unii Europejskiej. 

Dyskusja poświęcona fotowoltaice w rolnictwie odbędzie się 15.11.2022 r. w Krakowie. Wydarzenie można obserwować on-line, po wcześniejszej rejestracji na https://trendyenergetyczne.pl.

 

artykuł sponsorowany