SunSol z nagrodą Instalatora Roku 2019

SunSol z nagrodą Instalatora Roku 2019
Fot. Corab

Podczas odbywających się w tym tygodniu w Kielcach targów Enex przeprowadzono konkurs „Instalator Roku 2019”. O tytuł walczyły drużyny reprezentujące pięć firm instalacyjnych z sektora fotowoltaicznego.

Kolejny raz promowaliśmy dobre praktyki podczas „Instalatora Roku”. Jesteśmy dumni z drużyn, które bardzo się w zaangażowały. Wykazały się wiedzą i doświadczeniem. Miło nas zaskoczyło profesjonalne wyposażenie każdej z drużyn. Dla nas każda z drużyn jest wygrana – mówi Paweł Wiktorowicz z firmy Corab.

W pierwszym etapie konkursu montowano system Corab, optymalizatory mocy SolarEdge oraz moduły fotowoltaiczne marki Duo Q.Cells. Do zadań należało również prawidłowe poprowadzenie kabli solarnych.

REKLAMA

Drużyny musiały nie tylko zamontować zabezpieczenia AC/DC i podłączyć je do falownika, ale również wybrać odpowiednie komponenty.

Zależało nam na tym etapie, aby pokazać konieczność wykonania pomiarów rezystencji izolacji oraz zwrócić uwagę na elementy, o których czasami instalatorzy zapominają, np. odpowiedniej długości przewód ochronny – mówi Bogdan Szymański, prezes Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej „Polska PV”.

W finale spotkały się Heliospower z Radomia i Sunsol z Gdańska. Organizaatorzy zaznaczają, że obie drużyny do zadań podeszły w zupełnie inny sposób, realizując je równocześnie.

Na podium stanęły firmy: PV System na miejscu trzecim, Helios Power na drugim, a tytuł „ Instalatora Roku 2019” przypadł gdańskiej firmie SunSol.

REKLAMA

W pierwszym etapie konkursu udział wzięły jeszcze firmy Fotowoltaika System (miejsce 4.) oraz Elektrosolar (miejsce 5.).

Dodatkowo komisja konkursowa wyróżniła firmę PV System za najmniej wykonanych błędów.

W nagrodę za 3. miejsce firma PV System otrzymała konstrukcję Corab na instalację o mocy 3 kW. Firma Heliospower zajęła 2. miejsce, za co otrzymała konstrukcję Corab na instalację o mocy 3 kW oraz narzędzia marki Rennsteig dystrybuowane przez firmę Fastons.

W nagrodę za pierwsze miejsce firma Sunsol otrzymała kompletną instalację o mocy 3 kW (moduły Q.Cells, konstrukcja Corab, optymalizatory mocy i falownik SolarEdge) oraz profesjonalny film z montażu tej instalacji wykonany przez Globenergię.

Sunsol zadeklarował oddanie głównej nagrody wraz ze swoim montażem na cele charytatywne.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.