W Niemczech powstała gigantyczna farma fotowoltaiczna

W Niemczech powstała gigantyczna farma fotowoltaiczna
T-Solar press

{więcej}Wydawałoby się, że ograniczenia w zakresie budowy dużych farm fotowoltaicznych, które wprowadzono w ostatnich miesiącach w Niemczech, sprawią, że za naszą zachodnią granicą nie powstanie już żadna duża instalacja tego typu. 

Tymczasem do sieci energetycznej podłączana jest właśnie jedna z największych naziemnych farm fotowoltaicznych zbudowanych do tej pory w Europie. Moc farmy fotowoltaicznej, która powstała na 240 hektarach byłego lotniska wojskowego w pobliżu Neuhardenberg, to 145 MW. Po uruchomieniu produkcji będzie ona generować ilość energii wystarczającą do zaspokojenia potrzeb 48 tys. gospodarstw domowych. 

REKLAMA

Niemcy od pewnego czasu stopniowo ograniczają możliwość budowy dużych naziemnych farm fotowoltaicznych, a taryfy oferowane ich operatorm w ramach niemieckiego systemu feed-in tariffs po ostatnich cięciach są już około dwukrotnie niższe niż cena energii dla niemieckich gospodarstw domowych. 

REKLAMA

Farmy fotowoltaiczne w Niemczech od dłuższego czasu można budować tylko na terenach zdegradowanych i nienadających się do wykorzystania w innych celach. Dlatego wiele z dużych projektów fotowoltaicznych powstało u naszych zachodnich sąsiadów na terenach byłych baz wojskowych na terenach dawnego NRD. 
gramwzielone.pl