Polskie oprogramowanie w amerykańskich magazynach energii

Polskie oprogramowanie w amerykańskich magazynach energii
Electriq Power

Rozwiązania przygotowane przez polską firmę Codibly pomogą w optymalizacji pracy domowych magazynów energii produkowanych w USA przez firmę Electriq Power.

Codibly, polska firma technologiczno-konsultingowa, tworząca rozwiązania IT z zakresu zrównoważonego rozwoju, stosowane w branży energetycznej, rozszerzyła dotychczasową współpracę z Electriq Power, amerykańskim dostawcą zintegrowanych systemów magazynowania PowerPod, monitoringu i zarządzania energią elektryczną.

Historia Electriq Power zaczęła się od „garażowego” startupu uruchomionego w 2014 r. w San Leandro w Kalifornii, który swój pierwszy bateryjny magazyn energii zbudował na podstawie akumulatorów pozyskanych z zakupionego w tym celu elektrycznego Nissana Leaf.

REKLAMA

Dzisiaj o rozwoju firmy decyduje m.in. były szef strategii energetycznej Google oraz były dyrektor w czołowym amerykańskim producencie falowników fotowoltaicznych Enphase Energy.

Podstawowym produktem amerykańskiej firmy jest złożony z baterii litowo-jonowych magazyn energii PowerPod o jednostkowej pojemności 11 kWh i mocy 5,5 kW (z możliwością skalowania do 99 kWh i 16,5 kW) i efektywności tzw. roundtip efficiency na poziomie 92 proc., na który Electriq Power daje 10-letnią gwarancję.

Polska firma współpracuje z Electriq Power w zakresie optymalizacji technologicznej systemu baterii i maksymalizacji jego wydajności w domowym bilansie energetycznym.

REKLAMA

Dzięki wiedzy i doświadczeniu w zakresie data science, analityki predyktywnej, AI i machine learning, a także business intelligence oraz big data, polska firma wspiera rozbudowę zaplecza technologicznego wykorzystywanego w magazynach PowerPod.

– Lata doświadczenia w pracy dla największych graczy rynku energetycznego w Europie sprawiły, że Codibly stało się zespołem ekspertów w dziedzinie efektywności energetycznej, programów typu demand response, rozwiązań w zakresie łączności, zarządzania systemami magazynowania energii oraz analityki i prognostyki danych – mówi Bartosz Majewski, CEO Codibly.

– Nowe partnerstwo stanowi dla nas doskonałą okazję do wsparcia zaplecza technologicznego Electriq Power wypracowanym know-how Codibly i wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej. Wspólny cel, jaki sobie określiliśmy, to ułatwienie dostępu do efektywnego przechowywania energii elektrycznej i zarządzania jej zużyciem w skali międzynarodowej – dodaje.

Jak mówi Aric Saunders z Electriq Power, dokładna analiza danych i inteligentne zarządzanie są niezbędne do optymalizacji zaawansowanych systemów przechowywania energii.

– Wraz z rozwojem naszej oferty w kierunku programów obsługi sieci energetycznych, staramy się wykorzystać ich doświadczenie jako część szerszego pakietu rozwiązań.  Zespół Codibly pomógł nam przyspieszyć integrację wbudowanego oprogramowania, aplikacji mobilnych, portali konsumenckich, aplikacji instalacyjnych, zarządzania flotą oraz zarządzania urządzeniami w systemie IoT w jedną, funkcjonalną i wydajną platformę – dodaje.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.