Polska zyskuje AlphaESS – globalnego potentata magazynów energii

Polska zyskuje AlphaESS - globalnego potentata magazynów energii
Fot. SunTrack

Światowy lider w dostarczaniu rozwiązań do magazynowania energii wkracza na polski rynek. Dotychczas niedostępna dla polskich użytkowników renomowana marka specjalizującą się w zaawansowanych i kompaktowych systemach magazynowania energii wysokiej jakości nawiązała współpracę z polskim dystrybutorem rozwiązań bateryjnych, firmą SunTrack. Od kwietnia 2024 produkty AlphaESS są dostępne na polskim rynku.

Z ponad dekadą doświadczenia na koncie AlphaESS jest liderem w swojej branży, posiadającym imponujące portfolio ponad 180 patentów, które stanowią fundament jej technologicznej przewagi. Globalna obecność marki jest potwierdzona przez 15 filii rozsianych na całym świecie, co zapewnia stabilność działania i dostęp do profesjonalnego wsparcia na niezrównanym poziomie.

Producent osiągnął swoją renomę, zdobywając uznanie na wymagających rynkach, na których notuje znaczący udział, m.in.:

  • TOP1 – Australia
  • TOP3 – RPA
  • TOP3 – Wielka Brytania
  • TOP5 – Niemcy

Znakiem rozpoznawczym rozwiązań AlphaESS jest nie tylko wyjątkowa jakość i długa żywotność, ale również design, który wprowadza elegancję do każdej przestrzeni. Dzięki imponującej wydajności do 10 tys. cykli ładowania i rozładowania, systemy gwarantują niezawodność na lata.

 

magazyn energii
Fot. SunTrack

Producent jako pierwszy na świecie w 2015 roku wprowadzał technologię LFP na szeroką skalę do branży fotowoltaicznej. Inwestycja w baterie LFP i nowoczesne technologie zarządzania energią za pośrednictwem platformy monitoringu AlphaCloud otwiera nowy rozdział w efektywności energetycznej, łącząc wydajność z estetyką.

Specjalnością marki są rozwiązania all in one przeznaczone dla domowych i biznesowych systemów magazynowania energii współpracującymi z instalacjami PV. Ich instalacja sprowadza się do podłączenia zasilania sieciowego, rozdzielnicy oraz opcjonalnie paneli słonecznych do wbudowanego regulatora MPPT lub dowolnej zewnętrznej elektrowni słonecznej kontrolowanej przez zewnętrzny licznik kWh bez potrzeby skomplikowanej konfiguracji. System zapewnia każdemu użytkownikowi intuicyjną obsługę, łącząc funkcjonalność z prostotą.

 

magazyn energii
Fot. SunTrack

Oferowane rozwiązania – produkty firmy są w pełni certyfikowane na polskim rynku. Posiadają certyfikat NC RfG i są wpisane na listę PTPiREE. Jest to kluczowym aspektem dla polskich użytkowników w świetle stale rosnących cen energii oraz w przeddzień startu nowej edycji programu Mój Prąd, który ma skupiać się właśnie na magazynach energii.

SunTrack, będąc wyłącznym autoryzowanym przedstawicielem marki AlfaESS w Polsce, oferuje wsparcie techniczne, bogaty program szkoleń i webinariów. Firma zajmuje się również certyfikacją instalatorów, zapewniając im kompleksową wiedzę i umiejętności niezbędne do profesjonalnej instalacji systemów.

Dodatkowo, SunTrack.pl gwarantuje szybki dostęp do pełnej gamy produktów AlfaESS dzięki bezpośredniemu zaopatrzeniu z polskich magazynów, co przekłada się na efektywność i satysfakcję klienta.

Sprawdź ofertę na stronie suntrack.pl.

Pierwszy bezpłatny webinar produktowy jest przewidziany na 7 maja. Zrejestruj się za pośrednictwem formularza dostępnego pod tym linkiem i dowiedz się więcej o możliwościach systemów AlphaESS.

 

SunTrack – materiał sponsorowany