APsystems wchodzi w segment urządzeń do magazynowania energii

APsystems wchodzi w segment urządzeń do magazynowania energii
Fot. APsystems

APsystems jest aktywny na całym świecie w zakresie wdrażania mikroinwerterów do paneli słonecznych. Obecnie wdraża również ambitną strategię dotyczącą baterii. Solar Magazine rozmawia z dyrektorem generalnym Olivierem Jacquesem o podejściu.

Olivier Jacques dołączył do APsystems jako globalny wiceprezes wykonawczy w 2015 roku, pięć lat po założeniu firmy.

Uwierzyłem w technologię mikroinwerterów APsystems i jej wartość rynkową. Ponadto widziałem firmę, która miała dość siły, aby skalować i rosnąć, co jest podstawą długoterminowego sukcesu. Osiągnęliśmy to wspólnie – choćby poprzez stawianie na innowacyjność, budowanie jednolitej globalnej marki i reagowanie na lokalne uwarunkowania rynkowe. Jestem z tego bardzo dumny – mówi Olivier Jacques.

Trzecia generacja

APsystems ma centrale w Jiaxing (Chiny) i Seattle w USA oraz biura regionalne w Europie i Australii. Produkty wytwarzane są w Chinach. 95 proc. produkcji przeznaczona jest na eksport. Od momentu powstania firmy roczny obrót podwoił się, a nawet potroił. Doprowadziło to do zajęcia przez firmę globalnej pozycji numer dwa w mikroinwerterach do paneli słonecznych.

Najnowsza trzecia generacja składa się z jednofazowej serii DS3 (miroinwerter podwójny, 770 lub 880 W), DS3D (mikroinwerter poczwórny, 1800 W) oraz trójfazowej serii QT2 (2000 W) i QT2D (3200 W). Dzięki tej gamie APsystems obsługuje zarówno mieszkaniowe projekty fotowoltaiczne, jak i komercyjne.

Mikroinwerter
Fot. APsystems

Są to jak dotąd nasze najpotężniejsze multimodalne serie mikroinwerterów – powiedział Olivier Jacques – Są bardziej wytrzymałe niż kiedykolwiek wcześniej, częściowo dlatego, że znacznie zmniejszono liczbę komponentów, mają sprawność przekraczającą 97 proc., regulowany współczynnik mocy i są kompatybilne z panelami słonecznymi o dużej mocy. Są to zaawansowane technologicznie produkty, które umożliwiają komunikację w czasie rzeczywistym, np. w celu konfiguracji, monitorowania i rozwiązywania problemów.

Przyspieszenie i wzrost

Dwa lata temu APsystems wszedł na giełdę, ale według Oliviera Jacquesa nie po to, by zwiększać rentowność, ponieważ od 2012 r. firma notuje doskonale wyniki. Emisja akcji miała na celu pozyskanie kapitału na inwestycje w dalsze przyspieszenie i wzrost. Firma zakłada także szeroką ekspansję. Wraz z utworzeniem APstorage APsystems wchodzi na rynek domowych akumulatorów, co jest zupełnie nową działalnością dla firmy.

APsystems kontynuuje wdrażanie strategii baterii

Wdrażanie strategii bateryjnej przez APsystems rozpoczęło się w ubiegłym roku wraz z wprowadzeniem pierwszej generacji ładowarek ELS-K o mocy 3 i 5 kWh. Obejmują one inteligentne funkcje zarządzania dla maksymalnego zużycia własnego, tworzenia kopii zapasowych i wyrównania zapotrzebowania szczytowego. Urządzenia są kompatybilne ze zdecydowaną większością 48-woltowych domowych baterii.

Niedawno firma podjęła kolejny krok, wprowadzając na rynek własną baterię litowo-żelazowo-fosforanową do użytku domowego. APbattery to 48-woltowy akumulator niskonapięciowy o pojemności 6,5 kWh, który można modułowo rozszerzyć do 20 kWh. Według Oliviera Jacquesa jest to jedna z najlepszych obecnie dostępnych opcji magazynowania, np. pod względem prędkości ładowania i rozładowania, żywotności i strat konwersji.

Oprócz tego – czy próbowałeś już APstorage?

APstorage to nowoczesne rozwiązanie do przechowywania energii firmy APsystems, przeznaczone do domów jednorodzinnych, oparte na technologii AC-coupled. System obejmuje rozwiązanie ładowania akumulatorów ELS, jednofazowe oraz niskonapięciowe akumulatory APsystems w technologii LiFePO4.

Dzięki automatycznym funkcjom zarządzania energią opartym na inteligentnym oprogramowaniu oraz zintegrowanemu monitorowaniu  właściciele systemu mogą wybierać między trybami: zapasowym, samozużycia i taryfowym (TOU), aby zapewnić zasilanie w krytycznych momentach, np. takich jak przerwy w dostawie prądu oraz maksymalizować oszczędności energetyczne w swoim domu.

Zobacz więcej, wraz z naszą listą kompatybilnych akumulatorów, na stronie:
https://emea.apsystems.com/document-library
https://emea.apsystems.com/document/apstorage-battery-compatibility-list

Główne cechy:

  • Najlepsza wartość na rynku dla energii słonecznej i magazynowania!
  • Moc nominalna 5000 VA
  • Moc szczytowa 7500 VA (10 sekund)
  • Połącz do 4 jednostek akumulatorowych równolegle do 20 kWh+
  • Wydajność 96,5 proc.
  • Wiele trybów sterowania: samozużycie, zapasowe, taryfowe (funkcja off-grid PV tylko z mikroinwerterami APsystems)
  • Połącz z rozwiązaniem APbattery lub różnymi kompatybilnymi markami 48V akumulatorów (zobacz listę na stronie internetowej)
  • Gwarancja 10 lat
  • Łatwy w instalacji i szybki w uruchomieniu — typowy czas uruchomienia: 15 minut!

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu:

Sebastian Wiejak
Business Development Manager dla Polski i Europy Wschodniej
Tel.: 668 249 030

E-mail: s.wiejak@apsystems.com


APsystems – materiał sponsorowany