Program LIFE. Kolejne szkolenie z pisania wniosków

Program LIFE. Kolejne szkolenie z pisania wniosków
Gramwzielone.pl (c)

Na początku września Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przewidział organizację już trzeciego szkolenia z przygotowania wniosków do programu LIFE. Tym razem będzie ono dotyczyć przygotowania wniosków składanych do Komisji Europejskiej. 

Szkolenie odbędzie się w dniu 3 września 2014 r. Jak informuje NFOŚiGW, tym razem szkolenie będzie skoncentrowane na pisaniu aplikacji do Komisji Europejskiej. Nabór wniosków w tegorocznej edycji programu LIFE współfinansowanego ze środków NFOŚiGW zakończył się bowiem w ubiegłym miesiącu, ale o środki można jeszcze aplikować do Brukseli. 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zgłoszenia można dokonać przez formularz zgłoszeniowy dostępny pod tym linkiem. Liczba miejsc jest ograniczona.

REKLAMA

Program LIFE to jedyny instrument finansowy Unii Europejskiej poświęcony wyłącznie współfinansowaniu projektów z dziedziny ochrony środowiska i klimatu. Jego głównym celem jest wspieranie procesu wdrażania wspólnotowego prawa ochrony środowiska, realizacja unijnej polityki w tym zakresie, a także identyfikacja i promocja nowych rozwiązań dla problemów dotyczących środowiska w tym przyrody – informuje NFOŚiGW.

REKLAMA

Obecny Program LIFE – program działań na rzecz środowiska i klimatu, obejmujący perspektywę finansową 2014-2020, jest kontynuacją instrumentu finansowego LIFE+ funkcjonującego w latach 2007-2013. 

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od 2008 roku pełni rolę Krajowego Punktu Kontaktowego LIFE oraz wspiera polskich Wnioskodawców proponując nowatorski i jedyny w Europie program dodatkowego współfinansowania projektów. Dzięki takiemu rozwiązaniu w Polsce realizowane są obecnie 64 projekty LIFE o budżecie blisko 620 mln PLN i wsparciu NFOŚiGW 260 mln PLN. 

W tym roku wnioski o współfinansowanie projektów LIFE ze środków NFOŚiGW można było składać do 28 lipca, a wniosek LIFE do Komisji Europejskiej można jeszcze złożyć do 16 października br.    

Więcej informacji o projekcie LIFE.

gramwzielone.pl / za NFOŚiGW