Polska firma opracowała dyspenser zasilany fotowoltaiką
Firma Enovio opracowała dyspenser – dystrybutor płynu antybakteryjnego, który jest zasilany energią słoneczną. Enovio wykorzysta w tym celu produkowane przez siebie panele fotowoltaiczne.
Opracowany przez Enovio dystrybutor jest urządzeniem autonomicznym, a niezbędna do jego działania energia jest produkowana przy pomocy panelu fotowoltaicznego. Najważniejszym udogodnieniem dzięki wykorzystaniu fotowoltaiki jest możliwość ustawienia na zewnątrz budynku w każdym miejscu, niezależnie od dostępu do zasilania.
W jednym urządzeniu mieści się pojemnik 5 litrowy, wystarczający dla 2,5 tysiąca użytkowników. Jedyną czynnością obsługową jest wymiana pustego pojemnika płynu. Potrzebę takiej wymiany sygnalizuje czujnik znajdujący się wewnątrz dozownika.
– Kilka sztuk Enovio Dyspensera już dezynfekuje ręce Warszawiaków. Mamy zdolności produkcyjne na poziomie 2000 urządzeń, taką ilość możemy wyprodukować w maju. Trwają rozmowy z miastami oraz sieciami sprzedażowymi, zainteresowanie urządzeniem jest wysokie, pojawiają się zapytania z zagranicy – komentuje prezes Enovio Wojciech Olejniczak.
Panele fotowoltaiczne zasilające dyspensery Enovio produkuje we własnym zakładzie mieszczącym się w Karczewie pod Warszawą.
Jak poinformował portal Gramwzielone.pl Dariusz Składanowski z Enovio, moc panelu wynosi 15 W i został zaprojektowany zgodnie z wymogami prądowo-napięciowymi dyspensera.
Każdy z paneli, które zasilą dyspensery, składa się z 15 ogniw monokrystalicznych. Rozmiary każdego ogniwa wynoszą 78 x 78 mm.
– Wytwarzane przez nas panele mają wystarczającą moc do ładowania akumulatorów zasilających z kolei oswietlenie, ładowanie telefonów lub inne funkcjonalności, których życzy sobie klient – informuje przedstawiciel firmy Enovio.
redakcja@gramwzielone.pl
© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.