Innowacyjna technologia SolarEdge wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa

Innowacyjna technologia SolarEdge wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa
Fot. KENO

Globalny pionier w dziedzinie inteligentnych rozwiązań energetycznych, SolarEdge Technologies, poinformował, że jego innowacyjna technologia Sense Connect oraz zaawansowana funkcja bezpieczeństwa SafeDC™ przeszły pozytywnie testy walidacyjne przeprowadzone przez naukowców z renomowanej europejskiej organizacji badawczej TNO, największej tego typu niezależnej instytucji w Holandii.

Nowy standard bezpieczeństwa w branży energetycznej

SolarEdge Sense Connect, wprowadzony na rynek w 2022 roku, wyznacza nowy standard w branży poprzez wykrywanie anomalii temperaturowych na poziomie złącza, co skutecznie zapobiega powstawaniu potencjalnych łuków elektrycznych. Natomiast technologia SafeDC™ automatycznie obniża napięcie DC do bezpiecznego poziomu w przypadku potencjalnych awarii sieci lub wyłączenia falownika, co minimalizuje ryzyko uszkodzeń i chroni personel pracujący przy instalacjach.

Weryfikacja przez niezależnych specjalistów

Testy walidacyjne przeprowadzone przez TNO w ich laboratorium potwierdziły skuteczność funkcji bezpieczeństwa SolarEdge. W szczególności, Sense Connect doskonale wykrył przegrzane złącza, a funkcja SafeDC™ zminimalizowała ryzyko wystąpienia łuku elektrycznego, co świadczy o wysokim poziomie bezpieczeństwa oferowanego przez produkty SolarEdge.

N.J.J. (Nico) Dekker, specjalista ds. badań medycznych w TNO, skomentował:

W najnowocześniejszych obiektach TNO przeprowadziliśmy liczne testy na wielu poziomach mocy, symulując różne warunki rzeczywistych scenariuszy, aby potwierdzić niezawodność każdej z funkcji bezpieczeństwa. Mechanizmy bezpieczeństwa SolarEdge pomyślnie przeszły wszystkie testy przeprowadzone przez TNO.

Testy przeprowadzone przez TNO można obejrzeć na załączonym materiale:

 

Priorytet bezpieczeństwa misją SolarEdge

Michał Marona, Country Manager SolarEdge Technologies Poland, podkreśla znaczenie bezpieczeństwa w działaniach firmy:

Bezpieczeństwo naszych rozwiązań energetycznych jest dla nas kluczowe. Dzięki innowacyjnemu podejściu i ścisłym standardom bezpieczeństwa dążymy do tego, aby każdy nasz produkt był nie tylko wydajny, ale przede wszystkim bezpieczny dla użytkowników i środowiska.

Więcej o firmie SolarEdge można dowiedzieć się pod adresem www.solaredge.com.

 

KENO – materiał sponsorowany