Francuzi dostarczą 30 elektrowni wiatrowych dla PGE

Francuzi dostarczą 30 elektrowni wiatrowych dla PGE
Elektrownia wiatrowa Astom Eco100 / Alstom press

PGE Energia Odnawialna wybrała dostawcę i wykonawcę farmy wiatrowej Lotnisko, której docelowa moc wyniesie 90 MW. Będzie to największa inwestycja w wiatrowym portfolio PGE, który jest operatorem już w sumie ponad 280 MW elektrowni wiatrowych. 

Dostawą, montażem i uruchomieniem elektrowni wiatrowych na zlokalizowanej na terenie powiatów lęborskiego, wejherowskiego i puckiego farmie wiatrowej Lotnisko zajmie się konsorcjum spółek francuskiego koncernu Alstom. Wartość kontraktu to 81,14 mln euro. 

O wyborze wykonawcy zdecydowało kryterium ceny. Alstom przedstawił tańszą ofertę niż konkurenci, wśród których znaleźli się duński Vestas i niemiecki Siemens. 

REKLAMA
REKLAMA

W ramach zamówienia od PGE Energia Odnawialna Alstom dostarczy na farmę wiatrową Lotnisko 30 3-megawatowych elektrowni wiatrowych, każda o mocy 3 MW. Do realizacji zamówienia zostaną wykorzystane turbiny Alstom ECO110. 

Czas przewidziany na realizację zamówienia to 1,5 roku. Dodatkowo Alstom będzie też serwisować farmę wiatrową Lotnisko w okresie 2 lat. 

Po uruchomieniu farma wiatrowa Lotnisko będzie drugą największą inwestycją tego typu w Polsce. Największą dotychczas zbudowaną farmą wiatrową w naszym kraju jest farma wiatrowa Margonin o mocy 120 MW, która należy do portugalskiego dewelopera EDPR. 

gramwzielone.pl