Niemcy zaczynają budowę morskiej farmy wiatrowej o mocy 295 MW

Niemcy zaczynają budowę morskiej farmy wiatrowej o mocy 295 MW
Elektrownia Senvion 6.15 MW na morskiej farmie wiatrowej Nordsee Ost. Foto: Senvion

Należący do koncernu Suzlon Group i wywodzący się z Niemiec producent elektrowni wiatrowych Senvion (wcześniej REpower) rozpoczął montaż ogromnych elektrowni wiatrowych, które staną na jednej z pierwszych morskich farm wiatrowych w niemieckiej części Morza Północnego. 

Senvion instaluje na morskiej farmie wiatrowej Nordsee Ost ogromne turbiny wiatrowe 6.2M126, każda o mocy 6,15 MW. Ilość energii generowanej przez pojedynczą turbinę zdaniem producenta wystarczy do zaspokojenia zapotrzebowania dla około 4 tysięcy gospodarstw domowych. 

Farma wiatrowa Nordsee Ost, będąca inwestycją niemieckiego koncernu energetycznego RWE, powstaje 35 km na północ od wyspy Heligoland. Elektrownie wiatrowe zostaną zainstalowane na głębokości ok. 22-25 metrów. 

REKLAMA
REKLAMA

W sumie będzie na niej pracować 48 elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 295 MW, które mają generować energię wystarczającą do pokrycia zapotrzebowania generowanego przez ok. 300 tys. gospodarstw domowych.

Według początkowych planów realizacja farmy wiatrowej Nordsee Ost miała zostać ukończona do 2013 roku. Budowa elektrowni wiatrowych przesunęła się jednak w czasie na skutek technicznych problemów z budową infrastruktury do przesyłania energii na ląd. 

gramwzielone.pl