Francuski EDF EN wybrał dostawcę turbin na farmę wiatrową Rzepin

Francuski EDF EN wybrał dostawcę turbin na farmę wiatrową Rzepin
Vestas V164-8.0 MW / MHI Vestas press

Francuski koncern EDF Energies Nouvelles (EDF EN) wybrał producenta elektrowni wiatrowych, które zostaną zainstalowane na farmie wiatrowej Rzepin w województwie lubuskim.

Duński producent elektrowni wiatrowych Vestas poinformował, że dostarczy 29 elektrowni wiatrowych, model V100-2.0 MW, na farmę wiatrową Rzepin należącą do francuskiego EDF EN. 

Dostawa elektrowni wiatrowych rozpocznie się w pierwszej połowie przyszłego roku i zakończy się w IV kwartale 2015 r. 

REKLAMA

W ramach umowy z EDF EN, Vestas zajmie się również serwisowaniem turbin w okresie dwóch lat. 

REKLAMA

Duński Vestas jest globalnym liderem w produkcji elektrowni wiatrowych. Vestas jest także liderem na rynku polskim. Do tej pory Duńczycy dostarczyli do naszego kraju ok. 540 elektrowni wiatrowych o łącznej mocy ponad 1,1 GW., a udział elektrowni wiatrowych Vestas w łącznym potencjale energetyki wiatrowej w naszym kraju wynosi prawie 30%. 

Farmę wiatrową w gminie Rzepin zbuduje należąca do grupy Energoinstal firma Interbud-West. Wartość kontraktu to 13,69 mln zł. 

Farma wiatrowa Rzepin będzie drugą inwestycją tego typu w Polsce uruchomioną przez francuskiego dewelopera EDF Energies Nouvelles, który wszedł na polski rynek wiatrowy we wrześniu 2012 roku przejmując projekty należące do niemieckiego dewelopera Starke Wind. 

Pierwszą farmą wiatrową uruchomioną w Polsce przez EDF EN jest zlokalizowana koło Grudziądza farma wiatrowa Linowo, której moc wynosi 48 MW.

gramwzielone.pl