Kolejne zamówienie z Polski na elektrownie wiatrowe Vestas

Kolejne zamówienie z Polski na elektrownie wiatrowe Vestas
Vestas press

Największy producent elektrowni wiatrowych na świecie, duński Vestas, już drugi raz w tym tygodniu poinformował o kontrakcie na dostawę turbin na farmę wiatrową zlokalizowaną na terenie naszego kraju. 

Zamówienie, które zdobył Vestas, dotyczy dostarczenia 21 elektrowni wiatrowych Vestas, model V90-2.0 MW, które zostaną zainstalowane na farmie wiatrowej Radziejów (inna nazwa tego projektu to farma wiatrowa Orneta). 

Dostawa elektrowni wiatrowych Vestasa na zlokalizowaną w województwie kujawsko-pomorskim farmę wiatrową Radziejów ma się rozpocząć w drugiej połowie 2015 r. 

REKLAMA
REKLAMA

Inwestorem jest włoski deweloper ERG Renew, który kupił projekt farmy wiatrowej Radziejów za ok. 65 mln euro.

Szacunkowa roczna produkcja energii na farmie wiatrowej Radziejów ma wynieść ponad 100 GWh, przy założeniu 2,4 tys. pełnych godzin pracy. Farma wiatrowa ma zostać podłączona do sieci w połowie przyszłego roku. 

W tym tygodniu Vestas poinformował również o kontrakcie na dostawę 29 elektrowni wiatrowych, model V100-2.0 MW, na farmę wiatrową Rzepin w województwie lubuskim. W tym wypadku deweloperem jest francuska firma EDF Energies Nouvelles (EDF EN). Dostawa elektrowni wiatrowych na farmę wiatrową Rzepin ma się rozpocząć w pierwszej połowie 2015 r. 

gramwzielone.pl