Giżycko przyjmie MPZP, aby zablokować wiatraki

Giżycko przyjmie MPZP, aby zablokować wiatraki
Fot. EDP Renewables

Gmina Giżycko chce zablokować możliwość budowania farm wiatrowych, którą dopuściły na jej terenie władze woj. warmińsko-mazurskiego.

Polska Agencja Prasowa podaje, że gmina Giżycko zleciła przygotowanie za 60 tys. złotych opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP), który wykluczy możliwość budowy farm wiatrowych. Władze gminy stają po stronie przeciwników takich inwestycji, którzy wskazują, że przez postawienie wiatraków gmina utraci swoje walory krajobrazowe i turystyczne.

To odpowiedź Giżycka na plany władz woj. warmińsko-mazurskiego, które dopuszczają budowę farm wiatrowych na ternie tej gminy. PAP podaje, że taki plan, wskazujący gdzie na terenie woj. warmińsko-mazurskiego można stawiać wiatraki, samorząd województwa opracował już kilka lat temu. Plan nie wyklucza budowy farm wiatrowych na terenie gminy Giżycko.

REKLAMA
REKLAMA

Wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz zapewnia, że plan sporządzony przez władze województwa nie uniemożliwia gminie przyjęcia własnych przepisów, które zablokują budowę wiatraków.

PAP podaje, że na terenie gminy Giżycko inwestorzy są zainteresowani budową elektrowni wiatrowych w ilości około 30 w okolicy wsi Upałty, Kożuchy i Kruklin. 

gramwzielone.pl