W Sejmie odbyło się I czytanie ustawy o elektrowniach wiatrowych

W Sejmie odbyło się I czytanie ustawy o elektrowniach wiatrowych
Fot. Kancelaria Sejmu RP

W Sejmie odbyło się I czytanie projektu ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (tzw. ustawy odległościowej). Teraz procedowaniem tej ustawy zajmie się powołana w tym celu podkomisja.

Sejmowa Komisja Infrastruktury przeprowadziła I czytanie przygotowanej przez PiS ustawy o inwestycjach w elektrownie wiatrowe. Projekt, wspierany przez posłów PiS, zyskał także poparcie rządu. Ministerstwo Energii zapowiedziało dzisiaj, że do projektu ustawy odległościowej złoży tylko kosmetyczne poprawki.

Zdecydowanie przeciwko zapisom zawartym z projekcie ustawy odległościowej wystąpili natomiast posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

REKLAMA
REKLAMA

Jednocześnie, podczas I czytania ustawy odległościowej powołano podkomisję, która zajmie się teraz jej procedowaniem. 

W skład dziewięcioosobowej podkomisji wejdzie 5 posłów PiS: Bogdan Rzońca, Anna Paluch, Maria Zuba, Grzegorz Woźniak, Rafał Weber, 2 posłów PO – Małgorzata Chmiel i Aldona Młyńczak, a także jeden poseł Kukiz15 (Sylwester Chruszcz) oraz jeden poseł Nowoczesnej (Mirosław Suchoń).

Jak zapowiedział przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury Grzegorz Schreiber z PiS, podkomisja powinna pracować tylko do 18 marca, co może wskazywać na determinację klubu poselskiego PiS do szybkiego przyjęcia ustawy odległościowej. 

gramwzielone.pl