Farma wiatrowa Linowo uruchomiona. Pierwszy w Polsce projekt EDF EN

Farma wiatrowa Linowo uruchomiona. Pierwszy w Polsce projekt EDF EN
H Dragon, flickr cc-by-2.0

{więcej}Francuski deweloper projektów w branży energii odnawialnej EDF Energies Nouvelles (EDF EN) oficjalnie uruchomił swoją pierwszą farmę wiatrową w naszym kraju. 

Mocy farmy wiatrowej Linowo położonej w gminach Świecie nad Osą i Gruta wynosi 48 MW. Inwestycja składa się z 24 elektrowni wiatrowych dostarczonych przez duńskiego producenta Vestas. Budowa farmy wiatrowej Linowo została zakończona już na początku tego roku, jednak dopiero teraz nastąpiło jej oficjalne uruchomienie. 

REKLAMA

Według EDF Energies Nouvelles farma wiatrowa Linowo będzie produkować energię wystarczającą do zaspokojenia zapotrzebowania na energię dla 40 tys. gospodarstw domowych. Praca farmy wiatrowej Linowo ma ponadto przyczynić się do redukcji emisji CO2 o 80 tys. ton rocznie. 

REKLAMA

Francuski koncern wszedł na polski rynek energii wiatrowej w połowie ubiegłego roku przejmując polskie projekty wiatrowe niemieckiego dewelopera Starke Wind, których łączna moc jest szacowana na 650 MW. 

EDF Energies Nouvelles jest obecny na wielu zagranicznych rynkach, w tym w Izraelu, Maroko czy RPA. Portfolio zainstalowanych projektów francuskiej firmy wynosi już ponad 6,35 GW. EDF EN zatrudnia na całym świecie 2,75 tys. pracowników. 
gramwzielone.pl