Pierwsze Mitsubishi iMiEV w Polsce

Pierwsze Mitsubishi iMiEV w Polsce
.....

Wrocławska Straż Miejska otrzymała jeden z pierwszych samochodów elektrycznych w Polsce. {więcej}

Pierwsze elektryczne Mitsubishi iMiEV kupiła firma Fortum Power and Heat Polska. Samochód został następnie przekazany Straży Miejskiej we Wrocławiu.

– Czuję dużą satysfakcję widząc właśnie na naszych ulicach ultranowoczesny samochód, który nie emituje spalin. Kibicuję takim rozwiązaniom, dzięki którym Wrocław staje się coraz bardziej zaawansowany ekologicznie – mówił podczas ceremonii przekazania Straży Miejskiej elektrycznego samochodu Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

REKLAMA

Dla wrocławskich służb miejskich elektryczne Mitsubishi będzie kolejnym krokiem w realizacji strategii „Wrocław dla klimatu”, której celem jest ograniczanie emisji CO2. Straż Miejska z Wrocławia użytkuje już elektryczne skutery marki Govecs, które są produkowane również w stolicy Dolnego Śląska.

Czytaj więcej o elektrycznych skuterach Govecs w artykule: Elektryczne skutery z Wrocławia.

REKLAMA

Oprócz elektrycznego samochodu, wrocławska Straż Miejska otrzymała także terminal do jego ładowania.

Polski oddział Mitsubishi to jak na razie jedyna firma w naszym kraju oferująca samochody z napędem elektrycznym. Cena iMiEV w Polsce to obecnie 160,8 tys. złotych. Samochód może przejechać na jednym ładowaniu 150 km i zużywa o 1/3 mniej energii niż samochody z napędemkonwencjonalnym.

W projekcie „Wrocław dla klimatu”, obok władz miasta i firmy Fortum, bierze udział także wrocławskie MPWiK, Kogeneracja oraz firma konsultingowa McKinsey, która przeprowadziła analizy związane z ograniczaniem emisji CO2 już m.in. w Nowym Jorku czy Sztokholmie.

Fortum przekaże niedługo kolejne elektryczne Mitsubishi do częstochowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W sumie koncern energetyczny zamówił 4 iMiEV-y.

Do tej pory Mitsubishi w Polsce otrzymało zamówienia na prawie 30 iMiEV-ów, które trafią głównie do firm działających w branży energetycznej. Samochód po raz pierwszy trafił do sprzedaży w Japonii w połowie 2009 roku. Japoński koncern motoryzacyjny rozpoczął niedawno w swojej japońskiej fabryce seryjną produkcję iMiEV-ów, które przeznaczone będą do sprzedaży na rynku europejskim.