Po Zakopanem będą jeździły elektryczne taksówki z Chin

Po Zakopanem będą jeździły elektryczne taksówki z Chin
foto: Greenweek 2009, flickr cc-by-2.0

{więcej}Władze Zakopanego porozmuiały się z chińskim producentem samochodów elektrycznych w celu ściągnięcia na testy dwóch elektrycznych taksówek. 

– Będą je testować nasi taksówkarze. Chcemy sprawdzić, jak auta z napędem elektrycznym poradzą sobie na naszych ulicach, na podjazdach, a także w warunkach zimowych – informuje na łamach „Dziennika Polskiego” burmistrz Zakopanego Janusz Majcher.

Jeśli testy wypadną pomyślnie, miasto zakupi flotę elektrycznych pojazdów. Do współpracy Zakopane chce zachęcić jedną z korporacji taksówkarskich. 

REKLAMA
REKLAMA

Dodatkowo zakopiański magistrat planuje uruchomienie wypożyczalni elektrycznych aut w systemie „park and ride”, dzięki czemy turuści przyjeżdżający do Zakopanego będą mogli zostawić na parkingu swoje auta i przesiąść się do elektrycznych samochodów. 

– Chcemy, by Zakopane w niedługim czasie stało się miastem ekologicznym. Gdyby udało nam się kupić Polskie Koleje Linowe, wówczas stworzylibyśmy kartę turystyczną uprawniającą do zniżki przy korzystaniu ze wszystkich obiektów PKL, bazy wypoczynkowej i transportu ekologicznego – „Dziennik Polski” cytuje doradcę burmistrza miasta Łukasza Chmielowskiego. 

Niedługo na ulicach Zakopanego pojawi się również elektryczny autobus. Czytaj więcej na ten temat na Gramwzielone.pl w artykule: Zakopane chce kupić elektryczne autobusy.
gramwzielone.pl