Szwajcarska marka Tissot wyprodukowała smartwatch, który okazał się sukcesem

Szwajcarska marka Tissot wyprodukowała smartwatch, który okazał się sukcesem

Wspierany energią solarną smartwatch Tissota bazuje na szwajcarskim systemie operacyjnym SwALPS, jaki zapewnia korzystanie spośród szeregu przydatnych funkcji. Nazwa czasomierza skrywa jego trzy ważne atrybuty. T-Touch to rozwijana od wielu lat linia z dotykowym szkiełkiem. Znaczy to, iż po naciśnięciu na parę sekund przycisku na godz. 2 rozpoczynają się funkcje dotykowe. W ów sposób można włączyć np. kompas lub stoper.

Postaw na odważny wzór Tissot T-Touch Connect Solar

Tissot T-Touch Connect Solar to 6 wersji kolorystycznych, z jakich z pewnością każdy odnajdzie model dostosowany do swoich zainteresowań. Wzornictwo Tissota kontynuuje historię zapoczątkowanego stylu kolekcji T-Touch. Nowoczesne zegarki Tissot https://zegarkicentrum.pl/zegarki-tissot/ zrobiono z tytanu o satynowym wykończeniu, nałożonego warstwą PVD w odcieniu czarnym czy z różowego złota. Powłoki dobrze pokażą się postawione na paskach z gumy lub tytanu. Zegarki z tejże kolekcji skonstruowane zostały w wymiarze 47 mm, poprzez to będą dobrym doborem dla osób o większych nadgarstkach czy amatorów wyróżniających się akcesoriów.

REKLAMA

Tissot T-Touch Connect Solar

Ów smartwach nie ma bardzo dużego akumulatora – jego tajnika mogliście się natomiast domyślić, jeżeli dokładnie przeczytaliście nazwę. Mianowicie zegar może stosować energię solarną, dzięki czemu w niezwykle sprzyjających warunkach nie będziemy musieli włączać go do ładowarki choćby poprzez pół roku! Tissot T-Touch Connect Solar ma 47-milimetrową kopertę, zatem jest dosyć duży. Jest natomiast kierowany do mężczyzn, o czym dodatkowo mówi cała jego estetyka. Nie da się ukryć – z ceramicznym bezelem, tytanową obudową oraz szafirowym szkłem zegar przedstawia się pierwszorzędnie, jednak to oczywiście to, czego spodziewamy się po smartwatchu ze stajni Swatcha.

Co powoduje, iż artykuł Tissota można określić określeniem inteligentnego czasomierza?

Sprzęt zaopatrzony został w moduł Bluetooth, dzięki któremu może łączyć się ze smartfonami. Dysponowanie „smartfunkcjami” dopuszczalne jest z zakresu przeznaczonej aplikacji, natomiast wywołuje się je dzięki dotykowemu panelowi czasomierza. Tissot Smart-Touch — jak wspomniano wyżej — nie proponuje tak wielu funkcji, jak sprzęt wsparty na Androidzie Wear, Tizenie lub webOS. Rozczarowani będą przede wszystkim ci klienci, jacy lubią wyświetlanie powiadomień na monitorze naręcznego narzędzia. Szwajcarzy zadbali za to o szereg funkcji, jakie połączone są z nawigacją.

REKLAMA

Poza tymże, iż zegar na przestrzeni szafirowego szkła ma dobrze rozlokowane oraz opisane dotykowe obszary jakimi wywoływane są jego funkcje, to jest zaopatrzony w klasyczne wskazówki, więc analogowa prezentacja czasu została zatrzymana, co dla wielu użytkowników o klasycznym podejściu jest istotnym plusem. To naturalnie zegar kwarcowy. Czas pracy T-Touch Connect Solar jest niemalże nieogarniony. Dzięki spojeniom fotowoltaicznym zamontowanym pod całą niezajętą poprzez wyświetlacz częścią tarczy, użytkownik czasomierza właściwie nie musi się obawiać „braku prądu”.

Wytrzymały, komfortowy oraz wodoodporny zegar dotykowy

Zegar z głównej linii T-Touch Connect Solar jest bardzo trwały, co zawdzięcza wysokiej klasy produktom, jakie posłużyły do jego powstawania. Tytan, jako podstawowy element budulcowy powłok oraz bransoletek, jest hipoalergiczny, bardzo wytrzymały na zniszczenia oraz zadrapania, natomiast jednocześnie jest rzeczywiście lekki. To tworzywo na miarę aktywnego właściciela, lubiącego komfort oraz długotrwałą jakość. Nie odmiennie jest w wypadku prawie w pełni wytrzymałego na zadrapania ceramicznego bezela o wartościach hipoalergicznych i utrzymujących blask. Co więcej, cała osłona jest idealnie ergonomiczna, co naturalnie znowu służy użyciu hybryd czasomierza oraz smartwatcha zarówno w trakcie wymagających czynności fizycznych, jak również w życiu codziennym.

Wykonanie czasomierza

Jak przystało na szwajcarskiego wytwórcę czasomierzy, stworzenie najnowszego smartwatcha stoi na największym poziomie: powłoka zrobiona jest z tytanu, jednak bezel czasomierza z ceramiki. Do tego smartwach zaopatrzony jest w szafirowe, nierysujące się szkło. Jego klasa szczelności to 10 atmosfer, co pozwoli choćby na pewne pływanie w zegarze. Nowy smartwatch Tissot jest zegarem hybrydowym. Znaczy to, iż po sparowaniu go z telefonem, wyczytamy na nim informacje np. o przychodzących połączeniach, wiadomościach tekstowych, lub ogłoszeniach z portali społecznościowych. Na pokładzie 47 mm koperty smartwatcha odnajdziemy także takie funkcje jak kompas, trend pogodowy, monitor aktywności oraz pozostałe.

Serce, jakie ma jedynie T-Touch Connect Solar

Sercem tego czasomierza są schowane w tarczy ogniwa fotowoltaiczne najnowocześniejszej generacji stworzone poprzez Szwajcarskie Centrum Elektroniki i Mikrotechnologii (CSEM). Wykorzystanie takiej techniki pozwoli T-Touch Connect Solar na funkcjonowanie w sposób prawie nieograniczony w trybie niezwiązanym ze smartfonem. Jednak w wypadku sparowania ze smartfonem może działać choćby 6 miesięcy, we współzależności od używania oraz prezentacji na promienie słoneczne. Natomiast nie jedynie ogniwa fotowoltaiczne umożliwiają na ograniczenie długich oraz częstych doładowań stacjonarnych, jakie są integralną częścią smartwatchów.

 

artykuł sponsorowany