Kraków: powstaje energooszczędne osiedle z dopłatą z NFOŚiGW. Ile za m2?

Kraków: powstaje energooszczędne osiedle z dopłatą z NFOŚiGW. Ile za m2?
Osiedle energooszczędne "Borkowska B1 i B2" w Krakowie / Wawel Service

W Krakowie powstaje jedno z pierwszych w Polsce certyfikowanych przez NFOŚiGW energooszczędnych osiedli. Na jakie warunki cenowe mogą liczyć nabywcy mieszkań energooszczędnych w inwestycji firmy Wawel Service o nazwie „Borkowska B1 i B2”?

Inwestycja w Krakowie jest objęta systemem dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który dopłaca do kredytów na zakup mieszkań i domów o określonym standardzie energooszczędności. W inwestycji „Borkowska B1 i B2” roczne zużycie energii nie będzie przekraczać 40 kWh na mkw, dzięki czemu potencjalni mieszkańcy osiedla będą mogli skorzystać z dopłaty z NFOŚiGW w wysokości 11 tys. zł. 

Czy mieszkania na energooszczędnym osiedlu w Krakowie będą droższe niż inne mieszkania charakteryzujące się wyższym zapotrzebowaniem na energię? 

REKLAMA
REKLAMA

Wawel Service zapewnia, że za pomocą kampanii „Mówimy NIE wysokim rachunkom” walczy z mitem, że budownictwo energooszczędne jest dużo droższe. Ceny za mieszkanie w inwestycji Borkowska B1 i B2 zaczynają się już od 4.890 zł za mkw. 

Więcej informacji o realizowanych aktualnie inwestycjach deweloperskich objętych programem dopłat do zakupu mieszkań energooszczędnych z NFOŚiGW w artykule: Efekty programu dopłat do kredytów na domy energooszczędne.

gramwzielone.pl