Producent innowacyjnych pomp ciepła IGLOO na targach EuroShop 2023

Producent innowacyjnych pomp ciepła IGLOO na targach EuroShop 2023
IGLOO

Spółka IGLOO, w której w ub. roku JR Holding objął 20% udziałów, wywołuje duże zainteresowanie swoimi przełomowymi produktami na targach EuroShop 2023. IGLOO prezentuje na nich swoje urządzenia energooszczędne klasy A – w tym premiery na rynku międzynarodowym.

Targi EuroShop to największe na świecie targi branży handlowej, które odbywają się co trzy lata w Düsseldorfie, w Niemczech. Uczestnicy targów prezentują najnowsze trendy, technologie i rozwiązania dla branży handlowej, w tym dla detalicznej, spożywczej, odzieżowej, farmaceutycznej oraz usługowej.

Jest to najważniejsza dla naszej branży impreza, na której możemy zaprezentować swoje produkty na arenie międzynarodowej. Bierzemy w nich udział już po raz trzeci, hasłem które przyświeca IGLOO jest SAVE ENERGY. W tym roku odbywają się w dniach od 26 lutego do 2 marca. Nasze stoisko spotyka się z dużym zainteresowaniem i wielu potencjalnych kontrahentów wyraża chęć bliskiego zapoznania się z naszymi produktami. Jestem przekonany, że będą to dla nas owocne targi – deklaruje Robert Bialik, Prezes IGLOO.

IGLOO przygotowało na targi dwie premiery na arenie międzynarodowej. Pierwszą z nich jest pompa ciepła MULTITHERMA o mocy 12 do 21 kW, która może być stosowana w nowych i poddawanych modernizacji domach jednorodzinnych, a także obiektach komercyjnych i publicznych, np. hotelach, zakładach produkcyjnych, sklepach, szkołach czy w urzędach oraz w systemach kaskadowych.

Kolejnym prezentowanym po raz pierwszy za granicą rozwiązaniem jest innowacyjny system MULTIENERGY dostarczający ciepło i chłód oraz zarządzający odzyskiwaniem energii. Wdrożenie systemu w obiektach komercyjnych potrzebujących w tym samym czasie ciepła i chłodu, np. na stacjach benzynowych, w sklepach czy hotelach przekłada się na ogromną oszczędność zużycia energii elektrycznej – średnio nawet do 80 proc. Uzyskanie tak unikalnych i wysokich wskaźników osiągnięto poprzez zastosowanie, zaawansowanych, innowacyjnych systemów pozwalających na jednoczesną produkcję ciepła i chłodu.

Spółki IGLOO i MILOO ELECTRONICS to nasza największa pojedyncza inwestycja do tej pory. Zainwestowaliśmy 40 mln zł dostarczając im kapitału niezbędnego do skokowego rozwoju. Dlatego nie mogłem osobiście nie odwiedzić stoiska IGLOO na tych kluczowych dla branży targach. Jestem bardzo zadowolony z tego co miałem okazję zobaczyć. Zainteresowanie nowymi produktami spółek przekracza ich dotychczasowe moce produkcyjne. Widziałem jak dużą frekwencją cieszy się stoisko IGLOO na targach EuroShop – to dobry prognostyk dla przyszłych przychodów spółek. Potwierdza się nasza ocena perspektyw tej inwestycji, jestem coraz bardziej przekonany, że przyniesie nam ona oczekiwane zyski – powiedział January Ciszewski, inwestor i Prezes JR Holding.

IGLOO jest wiodącym polskim producentem pomp ciepła IGLOO MultiTherma, urządzeń chłodniczych i grzewczych oraz agregatów inwerterowych MultiCool+ i kogeneracyjnych MultiEnergy. Spółka istnieje od 1986 r., a jej produkty są obecne w 52 krajach na 5 kontynentach. Oferuje kompleksowe rozwiązania obejmujące projektowanie, produkcję, dostawę, montaż oraz serwis zintegrowanych systemów pomp ciepła, urządzeń chłodniczych i grzewczych, które generują oszczędności oraz poprawiają jakość i efektywność prowadzonego biznesu. Są one zaprojektowane oraz produkowane kompleksowo wewnątrz firmy i pozwalają na uzyskanie dużej oszczędności energii. Dzięki zainwestowanym przez JRH środkom spółki IGLOO i MILOO ELECTRONICS zamierzają w perspektywie kilku lat osiągnąć ponad 800 mln zł łącznej sprzedaży rocznie.

O spółce JR HOLDING ASI:

JR HOLDING ASI S.A. to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect spółka, koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, medycznej, biotechnologicznej i nowoczesnych mediów. Zgodnie ze strategią, firma w bieżącym roku zamierza rozwijać portfel zwiększając jego dywersyfikację, inwestując w najbardziej perspektywiczne przedsięwzięcia, uruchamiając nowe projekty inwestycyjne oraz zadebiutować na rynku głównym GPW.

 

artykuł sponsorowany