Ekologiczne oświetlenie dróg w Gminie Trzebownisko

Gmina Trzebownisko w województwie podkarpackim jako pierwsza na  tak dużą  skalę zrealizowała projekt oświetlenia ulicznego przy wykorzystaniu ekologicznych, hybrydowych lamp. {więcej}

Lampy są ustawione przy drogach gminnych, w miejscach  które ze względu na bezpieczeństwo pieszych wytypowano jako kluczowe do zainstalowania oświetlenia. Jako źródło światła wykorzystano lampy z diodami LED. Są one zasilane z dwóch źródeł czystej energii: z baterii słonecznych i małej turbiny wiatrowej.

REKLAMA

Energia jest gromadzona w akumulatorach marki SSB umieszczonych w specjalnych skrzyniach. Zainstalowane lampy hybrydowe są zupełnie niezależne od sieci energetycznej i mogą być wykorzystywane w każdym miejscu na ziemi gdzie podłączenie do sieci energetycznej jest bardzo kosztowne lub niemożliwe.

REKLAMA

Turbiny wiatrowe  i baterie słoneczne serii GreenTech Solar Energy zostały dostarczone przez Wamtechnik z Piaseczna znanej z niejednej realizacji zasilonych odnawialną energią. Firma dostarczyła również akumulatory, regulatory ładowania i okablowanie słupa.

gr