Ekologicznie i energooszczędnie na targach RENEXPO

Portal Gramwzielone.pl zaprasza na targi poświęcone energii odnawialnej i energooszczędnemu budownictwu, które odbędą się w dniach 7-10 października, w Augsburgu. Dla naszych czytelników mamy darmowe wejściówki. {więcej}

RENEXPO jest jedną z najważniejszych imprez w Europie¸ która dotyczy wykorzystywania odnawialnej energii i energooszczędnego budownictwa i renowacji. Różnorodność i wyjątkowość tych targów sprawiają, iż znajdują się one w światowej czołówce.

Tematyka pawilonu nr. 1 skupia się na bioenergii. Do głównych punktów IHE® WoodEnergie zalicza się tematyka pozyskiwania energii z drewna. IHE® służy jako europejskie forum spotkań branży, która pozyskuje energie z biomasy drzewnej.
Następnym tematem targów jest kogeneracja, będzie ona prezentowana pod nazwą InterCogen. We współpracy z niemieckimi stowarzyszeniami do spraw kogeneracji – Bundesverband Kraft-Wärme-Kopplung odbędzie się wymiana wiedzy między producentami i dostawcami. Na targach będzie miał miejsce również przegląd specjalny wraz z serią bezpłatnych wykładów na temat piecy kamionkowych, kaflowych, na pellety oraz małych urządzeń grzewczych, który odbył się po raz pierwszy w ubiegłym roku.
Pod nazwą interGreenBuilding w pawilonie nr 2 będzie można znaleźć szereg informacji na temat energooszczędnego budownictwa i renowacji. Wystawcy zaoferują szereg ciekawych tematów z obszaru techniki budowlanej, wentylacji, odzyskiwania ciepła, ogrzewania podłogowego jak i budownictwa z wykorzystaniem ekologicznych materiałów. Przegląd specjalny dotyczący tematyki budowania z drewna przedstawi korzyści wynikające z użycia drewna jako trwałego materiału budowlanego. Izby Rzemieślniczej Szwabii, w tym roku o wiele większe, zaprezentuje rozwój branży w regionie.

REKLAMA

Jak zwykle wystawy w pawilonie nr 3 dotyczyć będą tematów usług energetycznych, energii geotermalnej, wodnej, wiatrowej oraz pomp ciepła. Forum Praca i Edukacja zorganizowane przez KUMAS, stanowi już integralną część targów. W tym roku można będzie również zasięgnąć informacji na temat wolnych miejsc pracy w branży.

Na towarzyszącym targom- fachowych sympozjach wybrani eksperci z branży przedstawią obiecujące innowacje, przyszłe trendy, nowe technologie i praktyczne rozwiązania.
Ponadto, zaplanowane są kongresy na następujące tematy: Energia z biologicznych odpadów, Kogeneracji, Małych i średnich przedsiębiorstw gazyfikacji drewna, Zapobieganie mikrobiologicznym szkodom w nowoczesnym budownictwie mieszkalnym, Miasto i przyszłość oraz Małe elektrownie wiatrowe.

REKLAMA

Sympozjum przewodzące organizowane przez Federalne Stowarzyszenie BioEnergie i dotyczące energii z drewna jest głównym miejscem spotkań branży i odbędzie się po raz dziesiąty. W jednym miejscu uczestnicy otrzymają kompleksowy przegląd polityki, gospodarki i Best Practice.

Oprócz sympozjów i wystaw specjaliści jak i użytkownicy końcowi mają bezpłatną możliwość  wysłuchania szeregu wykładów o aktualnej tematyce zaopatrywania w energię.
Do sukcesu RENEXPO prowadzi ponad 130 instytucji i partnerów, m.in.: Bayern Innovativ, Bundesverband WärmePumpe, Bundesverband BioEnergie, Bundesverband Kraft-Wärme-Kopplung, C.A.R.M.E.N., Cluster Forst i Holz na Bajerach, KUMAS i UmweltCluster Bayern.
RENEXPO® 2010 odbędzie się w dniach 7 do 10 października 2010 roku w Centrum Targowym w Augsburg. Dalsze informacje na temat targów, kongresu i programu można uzyskać pod adresem:www.renexpo.de

UWAGA! Darmowe wejściówki specjalnie dla czytelników Gramwzielone.pl:
Darmowe wejściówki
 

Kontakt i informacje:

REECO GmbH
Susanne Köck
Unter den Linden 15, D-72762 Reutlingen
Tel.: +49 (0) 7121 – 3016 – 0
Fax: +49 (0) 7121 – 3016 – 100
presse@energie-server.de
www.renexpo.de

Źródło: REECO GmbH