Nowy producent paneli PV w Polsce!

Nowy producent paneli PV w Polsce!
XDISC

Znany wytwórca płyt kompaktowych z wieloletnim doświadczeniem na rynku, firma XDISC SPÓŁKA AKCYJNA, zakupiła na początku 2011 roku dwie linie do produkcji paneli PV o maksymalnej zdolności produkcyjnej 30 MW rocznie. {więcej}

Po okresie wdrożenia ta warszawska spółka jest już obecnie w fazie zwiększania mocy produkcyjnych, oferując rozwiązania zarówno dla polskich jak i europejskich klientów. XDISC proponuje nie tylko panele fotowoltaiczne, ale także gotowe systemy zasilania energią słoneczną. W zakresie paneli firma oferuje dwa typy: panel 36-celkowy o napięciu 18V i mocy 144 W, służący do ładowania akumulatorów 12V off-gridowych oraz panel 60-celkowy o napięciu 37V i mocy 245 W.

Powyższe produkty znajdują zastosowanie w instalacjach dostarczanych do sieci energetycznych. Jednocześnie spółka zakłada produkcję BIPV – Building Integrated PV, a więc zintegrowanych elementów budynków produkujących energię elektryczną, jak również wytwarzanie innych paneli o mocach 5-50 W służących jako podzespoły zasilania do instancji elektrycznych takich jak: elementy alarmowego zasilania, monitoringu czy oświetlenia.

REKLAMA

XDISC wychodzi więc dalej poza samą produkcję paneli PV, zamierza bowiem integrować je z innymi częściami, takimi jak przetwornice na prąd zmienny. Najlepszym przykładem jest kompletny wyrób w postaci autonomicznego systemu zasilania w energię elektryczną kolektorów słonecznych.

W odczuciu specjalistów z XDISC, dodatkową mocną kartą przetargową jest wytwarzanie swoich produktów w fabryce w Polsce, w oparciu o europejskie standardy, znając specyfikę lokalnych warunków klimatycznych. Dla kontrastu, można spotkać na rynku PV wyroby sprowadzane z Azji, których zastosowanie w naszym klimacie może zostać poddane w wątpliwość.

XDISC jest spółką elastyczną ze względu na posiadanie produkcji na miejscu, w Warszawie, co zapewnia bliskość klienta i rynku lokalnego. Ponadto, wykonuje ona także produkcje niskoseryjne, dopasowane do wymogów klienta. W zależności od miejsca montażu, jakim może być nawet dach samochodu campingowego, wózka golfowego czy elementy konstrukcyjne domów, firma ta dostosowuje rozmiar i typ paneli PV do konkretnych potrzeb klientów, służąc przy tym fachowym doradztwem w tym zakresie.

REKLAMA

 

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu:

Tel. +48 22 884 35 90, +48 22 811 21 43

Dział handlowy: Wojciech Wróbel, tel. +48 601 236 950, e-mail: ww@x-disc.pl

Dział techniczny: Grzegorz Olechowski, tel. +48 603 567 533, e-mail: go@x-disc.plźródło: XDISC