Hewalex i Solis – sprawdzone partnerstwo wiodących producentów z branży OZE

Hewalex i Solis – sprawdzone partnerstwo wiodących producentów z branży OZE
Hewalex

Ginlong Technologies, producent falowników Solis, obchodzi w tym roku 15-ste urodziny. Ta okrągła rocznica zbiega się z trzydziestymi urodzinami firmy Hewalex, najstarszego polskiego producenta kolektorów słonecznych, który od 2015 roku prowadzi również sprzedaż instalacji fotowoltaicznych.

Od samego początku Hewalex wierzy w jakość inwerterów Solis oferując je swoim klientom jako autoryzowany dystrybutor marki.

REKLAMA

Już 30 lat doświadczenia Hewalex i 15 lat doświadczenia Solis – to nieprzypadkowe partnerstwo renomowanych producentów na dynamicznie rozwijającym się rynku OZE. Fot. Ginlong.

Od niedawna w ofercie Hewalex dostępne są nowe, komercyjne inwertery z serii 5G o mocach 30 kW oraz 40 kW. Inwertery te mają szerszy zakres napięcia MPPT, dzięki czemu urządzenie szybciej rozpoczyna pracę a w jeden string może być połączona większa liczba modułów. Inwertery te posiadają system anty-PID, który ogranicza degradację indukowanym napięciem.

Monitoring i skanowanie krzywej IV pozwala wykryć i zidentyfikować usterki modułów, które mają wpływ na charakterystyki prądowo-napięciowe. Kolejną zaletą jest technologia tłumienia upływu prądu i ochrona przed przepięciami zmniejszająca prawdopodobieństwo fałszywych alarmów. 

W ofercie Hewalex dostępne są nowe inwertery z serii 5G. Fot. Ginlong.

Ze względu na swoją wysoką jakość i atrakcyjny design, produkty marki Ginlong zdobyły już znaczącą pozycję na wielu zagranicznych rynkach, między innymi w Wielkiej Brytanii, gdzie ich udział w rynku inwerterów jest największy. W USA jest to drugi pod względem sprzedaży producent inwerterów.

REKLAMA

Wśród odbiorców Ginlong Technologies jest m.in. SolarCity – czyli największy dostawca domowych rozwiązań fotowoltaicznych w USA. Firma SolarCity to dzieło Elona Muska, twórcy słynnej Tesla Motors, SpaceX oraz PayPal. Falowniki Solis obsługują niedawno oddane do użytku turbiny wiatrowe, zlokalizowane na wieży Eiffla. W ponad 60 krajach świata zamontowano już łącznie ponad 120 tysięcy inwerterów firmy Ginlong.

W Hewalex inwertery te w standardzie oferowane są z 10-letnią gwarancją produktową. Falowniki Solis posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i spełniają normy wymagane w przepisach. Ich niewątpliwą zaletą jest aż 20-letnia żywotność potwierdzona testami DNV-GL a także konstrukcja zapewniająca cichą pracę przez efektywny system chłodzenia. Brak łatwo uszkadzających się części, jak bezpieczniki i wentylatory, dodatkowo zwiększa niezawodność produktów Solis.

Fot. Opracowany przez firmę Hewalex innowacyjny system OPTI-ENER umożliwia przede wszystkim zarządzanie bilansem energii w budynku (zgodnie z warunkami ustawy o OZE), a dodatkowo monitoruje pracę instalacji fotowoltaicznej.

Parametry techniczne Solis dorównują najbardziej popularnym markom dostępnym na rynku. Osiągają sprawność maksymalną powyżej 98% a dzięki kilku wyjściom MPPT posiadają zwiększoną sprawność systemu.

Dodatkowym atutem falowników marki Solis są wbudowane ograniczniki przepięć, dzięki czemu nie trzeba stosować już osobnych zabezpieczeń. Urządzenia posiadają także zabezpieczenia zwarciowe i nadprądowe, a także funkcję wykrywania prądu resztkowego i monitorowanie rezystancji izolacji. Wi-fi stick pozwala na monitoring codziennej pracy inwertera, a obszerny monitoring oraz możliwość zarządzania energią budynku oferuje autorskie urządzenie Hewalex, Opti-Ener, które może być stosowane z dowolną instalacją PV.

Produkty marki Solis oferowane są w sklepie internetowym OZE Hewalex. Jest to sklep kierowany do profesjonalistów z branży. Zachęcamy instalatorów do rejestracji w sklepie i zapoznania się z naszą pełną ofertą. Teraz przy rejestracji udzielamy rabatu na pierwsze zakupy!

Inwertery Solis sprawdziły się już w setkach instalacji Hewalex. Fot. Hewalex.

artykuł sponsorowany