PBDI zbuduje farmy fotowoltaiczne dla R.Power

PBDI zbuduje farmy fotowoltaiczne dla R.Power
R.Power

Spółka, która w ramach ubiegłorocznej aukcji OZE zakontraktowała projekty o mocy 121 MWp, podpisała umowę na generalne wykonawstwo siedmiu farm fotowoltaicznych. Projekty zrealizuje należąca do grupy Erbud spółka PBDI S.A.

W ramach umowy ze spółkami celowymi dewelopera R.Power Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. (PBDI S.A.) wybuduje siedem farm fotowoltaicznych zlokalizowanych w różnych częściach Polski. W projektach zostaną wykorzystane dwustronne moduły monokrystaliczne.

Podpisana umowa to kolejna współpraca R.Power i PBDI. Do tej pory obie firmy zawarły umowy na budowę w sumie 57 elektrowni fotowoltaicznych.

REKLAMA

Wcześniej w tym roku należąca do grupy Erbud firma podpisała umowę na budowę farm fotowoltaicznych należących do 21 spółek celowych związanych z R.Power. Wiadomo, że łączna wartość tego kontraktu wynosi 37,21 mln netto. Z informacji przekazanej przez PBDI wynika, że wartość pojedynczej umowy nie przekracza 2 mln zł netto, a realizacja każdego kontraktu zakończy się w ciągu 18 miesięcy od otrzymania polecenia rozpoczęcia pracy.

Z kolei przed tygodniem największy polski deweloper farm fotowoltaicznych informował o zawarciu umowy na wykonanie rozwijanych przez niego farm fotowoltaicznych z firmą MDI Energia.

W ramach podpisanego kontraktu MDI Energia wybuduje dziewięć farm fotowoltaicznych dla R.Power, które powstaną na terenie całej Polski i w których zostaną również wykorzystane dwustronne, monokrystaliczne moduły PV.

MDI Energia będzie kolejnym generalnym wykonawcą, z którym R.Power podpisał w tym roku umowę na wykonanie farm fotowoltaicznych.

REKLAMA

Ponadto w 2020 roku warszawski deweloper podpisał umowę z firmą Electrum na wykonanie 28 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 27 MWp.

W tym roku R.Power podpisał ponadto umowy na budowę 35 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 33,6 MW z powiązaną z grupą R.Power firmą Nomad Electric, a także z firmą Solartech, która wybuduje dla dewelopera 31 farm PV, każda o mocy maksymalnej 1 MW.

W 2020 roku R.Power planuje budowę farm fotowoltaicznych o mocy blisko 50 MWp, które wygrały aukcję z 2018 roku, a także rozpoczyna realizację 130 elektrowni, dla których spółka zabezpieczyła sprzedaż energii w ostatniej aukcji z grudnia 2019 r.

Kilka miesięcy temu R.Power informował o podpisaniu z konsorcjum banków Santander Bank Polska i mBank największej w historii umowy finansowania projektów fotowoltaicznych w Polsce o wartości 350 mln zł. Finansowanie zostanie przeznaczone na realizację portfela instalacji o mocy 121 MWp, które powstaną na terenie całego kraju.

R.Power w ostatnich latach wygrał aukcje, zabezpieczając sprzedaż energii z elektrowni fotowoltaicznych o mocy prawie 300 MWp. Tylko w Polsce firma rozwija obecnie portfel projektów fotowoltaicznych o mocy ponad 2 GWp. Poza Polską R.Power rozwija projekty PV także na terytorium Portugalii, Włoch i Hiszpanii.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.