Portugalczycy przejmują firmę na polskim rynku fotowoltaiki B2B

Portugalczycy przejmują firmę na polskim rynku fotowoltaiki B2B
pixabay

Firma EDP Energia Polska, należąca do portugalskiej grupy energetycznej EDP, szykuje ekspansję na polskim rynku fotowoltaicznym, w której pierwszym krokiem ma być przejęcie firmy Soon Energy. Docelowo EDP Energia Polska chce znaleźć się w trójce największych firm na polskim rynku PV.

Specjalizująca się w sprzedaży energii i usług związanych z fotowoltaiką spółka EDP Energia Polska funkcjonuje w polskim sektorze energetycznym od 2020 roku. Jest częścią portugalskiej grupy energetycznej EDP, w skład której wchodzi również aktywny na naszym rynku fotowoltaicznym deweloper odnawialnych źródeł energii EDP Renewables.

EDP Energia Polska zaczęła dostarczać energię do pierwszych klientów w styczniu 2020 i stale poszerza portfolio w sektorze B2B. Oprócz dostarczania energii firma oferuje szereg produktów fotowoltaicznych, które mają pomóc przedsiębiorstwom w poprawie efektywności energetycznej i zwiększeniu udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

REKLAMA

Solar-As-A-Service

Kluczowym produktem EDP Polska jest oferta związana z wykorzystaniem fotowoltaiki w przedsiębiorstwach w modelu określanym jako Solar-As-A-Service. Pozwala on firmom na używanie instalacji fotowoltaicznej bez konieczności ponoszenia nakładów inwestycyjnych. W ramach usług EDP zapewnia serwis instalacji i gwarantuje wymagany poziom produkcji energii przez okres do 15 lat.

Wykorzystując m.in. model inwestycji Solar-As-A-Service, EDP Energia Polska zakontraktowała w zeszłym roku montaż instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 5 MWp, a w tym roku chce wypracować trzy razy lepszy wynik.

REKLAMA

Więcej klientów biznesowych

Teraz EDP Energia Polska robi spory krok w kontekście rozwoju oferty fotowoltaicznej dla sektora przedsiębiorstw. Spółka poinformowała o przejęciu firmy Soon Energy Poland, która ma spore portfolio klientów biznesowych i indywidualnych. W wyniku przejęcia do EDP Energia Polska dołączy ponad 400 przedstawicieli handlowych Soon Energy.

Od momentu powstania – od 2015 roku – Soon Energy Poland zamontował instalacje o łącznej mocy przekraczającej 25 MWp. W ubiegłym roku firma odnotowała znaczący wzrost, instalując 10 MWp mocy fotowoltaicznych.

EDP Energia Polska zapewnia, że oprócz rozwoju generowanego w drodze akwizycji planuje również rozwój organiczny. Docelowo firma należąca do grupy EDP  chce znaleźć się w gronie trzech największych graczy na rynku fotowoltaicznym w Polsce.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.