Szpital w Łodzi wykorzysta panele słoneczne

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. Dr Biegańskiego w Łodzi po raz kolejny sięgnął po odnawialne źródła energii. Tym razem postawiono na fotowoltaikę. {więcej}

Firma Wamtechnik Sp. z o.o. wspólnie z wykonawcą Agnes Elektromax zainstalowała pierwszą elektrownię fotowoltaiczną w polskim szpitalu.

W sierpniu firma Wamtechnik podpisała umowę na wybudowanie instalacji fotowoltaicznej o mocy  ponad 82 kW dla Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi.

REKLAMA
REKLAMA

Energia wyprodukowana za pośrednictwem elektrowni fotowoltaicznej wykorzystana będzie przez szpital na potrzeby oświetleniowe wewnątrz budynków oraz do oświetlenia terenów zielonych wokół szpitala. Elektrownia wyposażona będzie również w „bank akumulatorów”, który magazynując nadwyżki wyprodukowanej energii zasili szpital nocą.

Elektrownia fotowoltaiczna pozwoli na obniżenie rachunków za energię elektryczną oraz redukcję emisji Co2.

Realizacja inwestycji możliwa była dzięki uzyskanej przez szpital zewnętrznej dotacji. Instalacja została odebrana w listopadzie bieżącego roku.

To kolejna inwestycja szpitala w odnawiane źródła energii, wcześniej zamontowano kolektory słoneczne służące do ogrzewania wody użytkowej.

gr