Hewalex jako pierwszy w Polsce wprowadza nową technologię

Hewalex jako pierwszy w Polsce wprowadza nową technologię
Hewalex

Firma Hewalex, lider na rynku kolektorów słonecznych, jako pierwszy i jedyny polski producent, przy produkcji swoich kolektorów wdrożył najnowocześniejszą technologię spawania laserem, umożliwiającą zastosowanie nowych materiałów. {więcej}

Metoda ta gwarantuje odpowiednio wytrzymałe połączenie elementów aluminiowych i miedzianych absorbera. Stosowana równolegle technologia zgrzewania ultradźwiękowego, w przypadku łączenia aluminium  z miedzią, wiązałaby się z dużym ryzykiem oddzielenia się elementów.

Rodzinę nowych produktów otwiera kolektor słoneczny KS2000 TLP AC. Jest to kolektor płaski, z absorberem wykonanym z miedzi i aluminium, pokrytym wysokoselektywną warstwą eta plus firmy BlueTec (absorbcja 95%, emisja 5%) i orurowaniem w układzie harfowym. Pozostałe elementy: lakierowana obudowa, strukturyzowana szyba, izolacja, wymiary oraz przyłącza pozostały identyczne, jak w znanym kolektorze KS2000 TLP.

REKLAMA
REKLAMA

Zastosowanie nowej technologii pozwoliło na obniżenie ceny kolektora o blisko 20%, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności i jakości.

Szczegółowe parametry techniczne zamieszczone są na www.hewalex.pl

– artykuł sponsorowany –