MDI Energia z umową na farmę wiatrową Sompolno

MDI Energia z umową na farmę wiatrową Sompolno
General Electric

Spółka MDI Energia poinformowała o podpisaniu przedwstępnej umowy w zakresie budowy farmy wiatrowej Sompolno. To druga w tym miesiącu umowa dla tej spółki w zakresie budowy instalacji OZE.

MDI Energia zawarła ze spółką VisaVento Bau umowę przedwstępną, dotyczącą budowy zlokalizowanego w województwie wielkopolskim, w powiecie konińskim, parku wiatrowego Sompolno o łącznej mocy 37,5MW. Wartość inwestycji ma wynieść nie mniej niż 29 mln zł.

Intencją stron jest – jak podaje MDI Energia – uzgodnienie szczegółowych postanowień umowy ostatecznej, związanej z realizacją zadania inwestycyjnego i zawarcie jej do 30 grudnia 2019 roku. W przypadku braku porozumienia i nie zawarcia umowy ostatecznej w tym terminie umowa przedwstępna wygaśnie.

REKLAMA

Wcześniej w tym miesiącu MDI Energia informowała o wygraniu przetargu na budowę biogazowni o mocy elektrycznej 0,99MW i mocy cieplnej 1,082MW w miejscowości Kupin w gminie Zalewo. Zamawiającym jest PGB Energetyka 6 sp. z o.o.

REKLAMA

Pod koniec ubiegłego miesiąca MDI Energia poinformowała w komunikacie o uzyskaniu w mBanku kredytu odnawialnego w wysokości 10 mln zł z przeznaczeniem na realizacje projektów biogazowni.

MDI Energia działa także na rynku farm fotowoltaicznych. W tym zakresie spółka zawarła ostatnio umowę z firmą Remor Solar Polska S.A. w zakresie współpracy przy budowie farm PV pod klucz.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.