wpd Polska realizuje projekty wiatrowe i chce przejmować kolejne inwestycje

wpd Polska realizuje projekty wiatrowe i chce przejmować kolejne inwestycje
wpd Polska

Deweloper farm wiatrowych wpd Polska Sp. z o.o oraz generalny wykonawca inwestycji spółka wpd construction Polska Sp. z o.o. wspólnie realizują budowę pięciu farm wiatrowych w województwie wielkopolskim. Ponadto wpd Polska sygnalizuje zainteresowanie przejęciem kolejnych projektów wiatrowych, które są rozwijane w naszym kraju. 

wpd Polska Sp. to spółka powiązana z liderem niemieckiego rynku energii odnawialnej wpd AG z siedzibą w Bremen, który na swoim koncie ma już uruchomienie około 2,2 tys. elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 4,45 GW.

Obecnie polski oddział wpd Polska realizuje w naszym kraju projekty pięciu farm wiatrowych. Chodzi o projekty Słupca-Kołaczkowo (15 elektrowni wiatrowych), Jarocin- Koźmin (17 elektrowni), Krotoszyn Północ (2 elektrownie), Krotoszyn Południe (2 elektrownie) oraz Jarocin Wschód (2 elektrownie).

REKLAMA

Łączna moc tych farm wiatrowych po uruchomieniu wyniesie 102,5 MW. W sumie w województwie wielkopolskim zostanie wybudowanych 38 elektrowni wiatrowych, które dostarczą producenci General Electric oraz Vestas, a w miejscach inwestycji powstaną dwa tzw. Główne Punkty Odbioru.

Przewidywana roczna produkcja wszystkich farm wiatrowych jest szacowana przez inwestora na około 350 tys. MWh w skali roku, co odpowiadać będzie zapotrzebowaniu na energię elektryczną około 160 tys. gospodarstwach domowych.

Aktualnie na miejscu inwestycji trwają prace nad położeniem zewnętrznej trasy kablowej o napięciu 110kV oraz dróg dojazdowych. W budowie znajdują się również fundamenty pierwszych elektrowni wiatrowych.

REKLAMA

Planowany termin instalacji wszystkich turbin wiatrowych to drugi i trzeci kwartał, a oddanie do użytkowania parków wiatrowych planowane jest na koniec grudnia 2020 r.

Koszt wszystkich inwestycji jest szacowany na około 160 mln euro.

Od lat wpd dysponuje najwyższym ratingiem (A) przyznawanym przez czołową firmę ubezpieczeniową Euler Hermes związaną z grupą finansową Allianz.

Obecnie wpd Polska planuje kolejne inwestycje na polskim rynku wiatrowym, szukając możliwości poszerzenia portfela realizowanych projektów również o projekty z wygraną aukcją.

Zainteresowanych współpracą wpd Polska zachęca do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu +48 61 639 01 00 bądź kontaktu mailowego pod adresem: info@wpd-polska.pl

artykuł sponsorowany