Vortex Energy Polska zaczyna budowę kolejnej farmy wiatrowej

Vortex Energy Polska zaczyna budowę kolejnej farmy wiatrowej
Vortex Energy Polska

Deweloper elektrowni wiatrowych Vortex Energy Polska rozpoczyna w tym miesiącu prace budowlane przy projekcie farmy wiatrowej, która będzie zlokalizowana w województwie kujawsko-pomorskim. Niedawno o zakupie tego projektu od Vortex informowała włoska grupa ERG.

Projekt farmy wiatrowej Piotrków Kujawski o łącznej mocy 24,5 MW ma zapewniać produkcję energii na poziomie około 76 GWh rocznie.

Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac budowlanych, które mają wystartować jeszcze w tym miesiącu.

REKLAMA

Pod koniec ubiegłego miesiąca Vortex Energy Polska sprzedał 100 proc. udziałów w spółce EW Piotrków Kujawski włoskiemu koncernowi energetycznemu ERG SpA. Kontrakt o wartości 36,5 mln euro zapewnia nie tylko przejęcie praw do projektu, ale również jego realizację przez Vortex.

Włosi informowali, że dla tego projektu w aukcji z grudnia 2019 roku zostały zabezpieczone 15-letnie gwarancje przychodów ze sprzedaży energii w wysokości 222 zł/MWh.

Dla ERG będzie to kolejna inwestycja na naszym rynku wiatrowym, a po jej sfinalizowaniu łączna moc portfela farm wiatrowych włoskiej firmy w Polsce wzrośnie do 142 MW.

REKLAMA

Uruchomienie generacji ma nastąpić do końca pierwszego kwartału 2022 roku, a farma wiatrowa Piotrków Kujawski zwiększy portfolio projektów wiatrowych zrealizowanych w Polsce przez Vortex Energy do ponad 330 MW.

Natomiast łączna moc projektów wiatrowych i fotowoltaicznych zrealizowanych w Polsce przez Vortex wynosi prawie 347 MW.

Vortex Energy działa na polskim rynku od 2006 roku, zajmując się rozwojem projektów wiatrowych i fotowoltaicznych oraz zarządzaniem technicznym już powstałych instalacji.

Spółka szykuje się do tegorocznych aukcji, w których chce wystartować zarówno z projektami wiatrowymi jak i fotowoltaicznymi.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.