PGE Baltica zaczyna dialog z podwykonawcami

PGE Baltica zaczyna dialog z podwykonawcami
Orsted

Odpowiadająca za budowę morskich farm wiatrowych w Polskiej Grupie Energetycznej spółka PGE Baltica przeprowadzi warsztaty dla potencjalnych podwykonawców inwestycji w offshore. 

PGE Baltica została powołana w styczniu 2019 roku jako spółka odpowiedzialna za realizację Programu Offshore w Grupie Kapitałowej PGE, który zakłada w pierwszej fazie budowę trzech farm wiatrowych: Baltica-1 (EWB1), która w czerwcu br. otrzymała techniczne warunki przyłączenia do sieci przesyłowej dla mocy do 896 MW, Baltica-2 (EWB2), która w styczniu 2019 roku otrzymała od operatora sieci przesyłowej propozycję technicznych warunków przyłączenia do KSE dla 1498 MW, a także Baltica-3 (EWB3) z umową przyłączeniową na maksymalnie 1045 MW.

PGE zakłada wybudowanie do 2040 roku morskich farm wiatrowych o łącznej mocy do 6,5 GW. Poza rozpoczętymi projektami o łącznej moc do ok. 3,5 GW, grupa planuje pozyskanie ok. 3 GW mocy zainstalowanej na Bałtyku w kolejnym etapie.

REKLAMA

Spółka, której pracami kieruje Monika Morawiecka, podkreśla, że łańcuch dostaw inwestycji energetycznych na morzu może stać się polską specjalizacją eksportową.

Obecnie większość krajowych firm z branży offshore, które już teraz są światowej klasy producentami komponentów dla offshore, zajmuje się tylko eksportem, a skala ich działalności mogłaby być zdecydowanie większa, gdyby powstał rynek krajowy.

PGE chce wykorzystać ten potencjał w Programie Offshore, który ma być realizowany z jak największym udziałem polskich wykonawców.

REKLAMA

W dniu 14 grudnia o godz. 13 odbędą się warsztaty informacyjne dla zainteresowanych współpracą dostawców produktów i usług dla PGE Baltica oraz spółek projektowych – Elektrowni Wiatrowych Baltica 3, Baltica 2 i Baltica 1. Wydarzenie odbędzie się w formie online.

Głównym celem spotkania pod nazwą Suppliers Day będzie przedstawienie potencjalnym kontrahentom kluczowych planów inwestycyjnych Grupy Kapitałowej PGE w obszarze morskiej energetyki wiatrowej oraz omówienie procedur związanych z postępowaniami zakupowymi.

Podczas transmisji przedstawiciele PGE Baltica odpowiedzą na pytania uczestników zadawane poprzez czat online. Wydarzenie zostanie poprowadzone zarówno po polsku jak i po angielsku.

Udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej rejestracji za pomocą formularza online. Zgłoszenia przyjmowane będą do 11 grudnia do godz. 12.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.