Onde zbuduje dla EDPR farmę wiatrową w woj. łódzkim

Onde zbuduje dla EDPR farmę wiatrową w woj. łódzkim
EDPR

Należąca do Erbudu spółka Onde pozyskała kolejny kontrakt na budowę farmy wiatrowej. Tym razem chodzi o inwestycję realizowaną przez jednego z największych deweloperów na polskim rynku wiatrowym firmę EDPR Polska.

Edbud poinformował, że jego spółka zależna Onde podpisała umowę dotyczącą wykonania robót budowlanych na farmie wiatrowej Warta, która powstanie w województwie łódzkim, na zachód od Sieradza.

Moc farmy wiatrowej Warta wyniesie 28,6 MW i złoży się na nią 13 turbin dostarczonych przez duńskiego producenta Vestas.

REKLAMA

Wartość kontraktu pozyskanego przez Onde wynosi 35,51 mln zł, a jego realizacja powinna zakończyć się 31 maja 2022 roku.

Inwestycja jest realizowana przez jednego z liderów polskiego rynku wiatrowego – spółkę EDPR Polska należącą do portugalskiej grupy EDPR.

Obecnie moc farm wiatrowych posiadanych przez EDPR w naszym kraju wynosi 476 MW. Większy portfel aktywów w energetyce wiatrowej posiada tylko Polska Grupa Energetyczna.

REKLAMA

Portugalska firma wkrótce zwiększy zainstalowane moce w naszym kraju – nie tylko w energetyce wiatrowej, ale także zrealizuje swoje pierwsze farmy fotowoltaiczne – dzięki skutecznemu złożeniu ofert w aukcji przeprowadzonej pod koniec 2020 roku przez Urząd Regulacji Energetyki, w której EDPR zabezpieczył gwarancje sprzedaży energii dla projektów o łącznej mocy 220 MW.

Ponadto w naszym kraju EDPR realizuje dwa projekty o łącznej mocy 400 MW w morskiej energetyce wiatrowej, działając z francuską grupą Engie w ramach joint venture o nazwie Ocean Winds.

Aktualnie OW czeka na decyzję URE w sprawie zatwierdzenia wsparcia w postaci kontraktów różnicowych dla tych projektów.

Dla Onde to kolejny kontrakt w zakresie wykonawstwa inwestycji w energetyce odnawialnej realizowanych dzięki systemowi aukcyjnemu. 

W 2020 roku Grupa Erbud miała 2,228 mld zł przychodów, czyli nieco mniej (-3,7 proc.) niż w roku 2019. W tym spółka Onde zwiększyła w ubiegłym roku przychody o ponad 54 proc. r/r do poziomu 586,3 mln zł.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.