Figene Capital wybrał turbiny wiatrowe

Figene Capital wybrał turbiny wiatrowe
Vensys

Notowany na rynku NewConnect deweloper odnawialnych źródeł energii Figene Capital złożył zamówienie na elektrownie wiatrowe o łącznej mocy 140 MW. Zasilą one inwestycje, dla których spółce udało się już znaleźć odbiorców energii w ramach umów PPA.

W ubiegłym roku Grupa Figene zawarła szereg długoterminowych umów sprzedaży energii pochodzącej ze źródeł OZE, z czego najdłuższa z nich będzie obowiązywała aż do 2038 roku.

Wśród odbiorców, którym energię w ramach umów PPA dostarczy Figene, są firmy LPP, Decco, PURO Hotels, Plus Energia czy Szkuner.

REKLAMA

Szacowana przez spółkę łączna wartość netto zawartych kontraktów PPA w okresie ich obowiązywania wyniesie około 667 mln zł, przy czym cena sprzedaży energii elektrycznej będzie waloryzowana co roku o wskaźnik inflacji. Zakontraktowany wolumen energii stanowi około 35 proc. możliwości produkcyjnych portfela Grupy.

– Długookresowe kontrakty PPA w zakresie sprzedaży zielonej energii nie tylko wypełniają nasze plany strategiczne, ale potwierdzają również ich stabilność zarówno w perspektywie krótko, jak i długoterminowej – komentuje Janusz Petrykowski, prezes zarządu Figene Capital S.A.

REKLAMA

– Osiągnęliśmy etap rozwoju, który pozwala nam na stopniowe uruchomienie i sprzedaż energii elektrycznej wytwarzanej z naszych elektrowni wiatrowych – zapewnia prezes spółki.

Elektrownie wiatrowe do projektów realizowanych przez Figene Capital dostarczy niemiecki producent Vensys Energy AG. Podpisana umowa zakłada dostarczenie w sumie 39 turbin o łącznej mocy prawie 140 MW.

Jednocześnie spółka celowa dewelopera, Magnolia Energy, zawarła umowę na wykonanie, dostawę, montaż i uruchomienie dwóch turbin wiatrowych o maksymalnej łącznej mocy do 7 MW zlokalizowanych w Wielkopolsce. Uruchomienie elektrowni wiatrowych będzie następowało od marca br.

Celem Figene Capital jest budowa portfela aktywów w energetyce odnawialnej o mocy ponad 500 MW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.