Budimex kupił projekt wiatrowy za 22 mln zł

Budimex kupił projekt wiatrowy za 22 mln zł
Vestas

Budimex przejmie spółkę celową realizującą projekt wiatrowy w Wielkopolsce. Tym samym Budimex rozpoczął działalności w segmencie wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w projektach o dużej mocy.

Zarząd Budimex SA zawarł z Figene Capital S.A. umowę nabycia 100 proc. udziałów w spółce celowej Magnolia Energy sp. z o.o., która realizuje projekt farmy wiatrowej o mocy 7 MW.

Projekt przewiduje budowę farmy wiatrowej składającej się z 2 turbin wiatrowych o łącznej mocy do 7 MW w miejscowości Drachowo w województwie wielkopolskim. Roczna produkcja energii jest szacowana na 25 GWh.

REKLAMA

Projekt posiada komplet pozwoleń administracyjno-prawnych pozwalających na rozpoczęcie prac budowlanych i przyłączenie do sieci.

REKLAMA

W ubiegłym roku spółka zawarła kontrakt na dostawę turbin, które mają zostać dostarczone do końca tego roku. Spółka ma również zawartą umowę długoterminowej sprzedaży energii elektrycznej.

Cena nabycia udziałów spółki została ustalona na poziomie 22 mln zł i będzie płacona zgodnie z harmonogramem oraz zasadami zapisanymi w umowie nabycia.

Ostateczne rozliczenie ceny ma zależeć od rzeczywistych poziomów wyprodukowanej i sprzedanej energii elektrycznej oraz rozliczenia zadłużenia netto posiadanego przez spółkę.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.