REKLAMA
 
REKLAMA

RWE szuka innowacji dla morskiej energetyki wiatrowej

RWE szuka innowacji dla morskiej energetyki wiatrowej
fot. RWE

Koncern RWE ogłosił tegoroczny nabór w swoim globalnym projekcie Innovation Competition. Firma szuka rozwiązań w zakresie ekologii, integracji systemów i obiegu zamkniętego w morskiej energetyce wiatrowej.

RWE, jeden ze światowych liderów w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej, rozpoczął nabór zgłoszeń w drugiej edycji konkursu Innovation Competition. Do udziału zaprasza firmy typu start-up, scale-up, instytuty badawcze, a także inne organizacje i osoby fizyczne.

Cel konkursu i kryteria dla projektów

Celem RWE jest znalezienie innowacyjnych rozwiązań w jednej z trzech dziedzin: ekologia, integracja systemów, obieg zamknięty. Zgłaszane propozycje muszą dotyczyć morskiej energetyki wiatrowej.

REKLAMA

W obszarze ekologii RWE poszukuje nowych koncepcji, które przyczyniłyby się do pozytywnego wpływu netto nowych morskich farm wiatrowych koncernu na bioróżnorodność otoczenia.

W dziedzinie obiegu zamkniętego RWE oczekuje rozwiązań, które przyczynią się do zwiększenia cyrkularności i minimalizacji odpadów w całym okresie eksploatacji morskiej farmy wiatrowej.

Z kolei w zakresie integracji systemów RWE poszukuje innowacyjnych rozwiązań offshore, które zwiększą elastyczność systemu przesyłowego lub zminimalizują ograniczenia przesyłowe.

Koncern informuje, że zgłaszane propozycje mogą być rozwiązaniem produktowym, sprzętowym lub oprogramowaniem. Powinno ono zapewniać trwałość w perspektywie długoterminowej i nie może być szkodliwe dla środowiska. Musi też mieć potencjał osiągnięcia poziomu gotowości technologicznej 7 (demonstracja prototypu systemu w środowisku operacyjnym) lub wyższego w ciągu najbliższych 5 lat.

REKLAMA

Udział w projektach RWE

Zwycięzcy będą mieli szansę przetestowania swoich innowacji dla morskich farm wiatrowych we współpracy z zespołami RWE na całym świecie.

Jak podaje koncern, zwycięzcy poprzedniego konkursu zostali włączeni do oferty dotyczącej morskiej farmy wiatrowej Hollandse Kust West VII. Zgłoszone innowacje są już uwzględniane w fazie realizacji projektu.

Ponadto zwycięzcy stają się częścią programu innowacji technicznych RWE. A to zapewnia im dostęp do czołowych ekspertów i możliwość dalszego rozwoju, testowania i skalowania swoich rozwiązań.

Koncern zarezerwował maksymalny budżet 50 tys. euro na pokrycie kosztów przygotowania do udziału w konkursie i prezentacji. Dotyczy to jedynie kandydatów z wyselekcjonowanej listy projektów. Budżet przypadający na jednego kandydata z tej listy wyniesie od 2 do 5 tys. euro.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są drogą elektroniczną do 17 kwietnia 2023 roku do godziny 23.59 (CEST). Formularz zgłoszeniowy oraz informacje o zwycięzcach ostatniego konkursu znajdują się na stronie Innovation Competition.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA