Jak inwestować w elektrownie wiatrowe? – dowiedz się więcej

Bezpłatną konferencję „Energia z wiatru – jak inwestować w odnawialne źródła energii” organizuje 25 maja 2010 r. w Warszawie dziennik „Rzeczpospolita”.

Różne aspekty energetyki wiatrowej omówią przedstawiciele firm i organizacji wyspecjalizowanych w realizacji projektów proekologicznych. Mowa będzie m.in. o leasingu – nowatorskim i efektywnym sposobie finansowania elektrowni wiatrowych.

EkoLeasing – specjalny produkt umożliwiający kompleksowe finansowanie elektrowni wiatrowych, firma BZ WBK Finanse & Leasing wprowadziła na rynek, jako pierwszy leasingodawca w Polsce, w roku 2009.

REKLAMA

Oferta dotyczy leasingu finansowego oraz operacyjnego, również w formie leasingu zwrotnego. Skorzystać z niej mogą przedsiębiorcy oraz rolnicy indywidualni inwestujący zarówno w nowe jak i używane elektrownie.

Unijny pakiet energetyczno-klimatyczny zobowiązuje Polskę do produkcji 15% energii pochodzącej z odnawialnych źródeł od 2015 roku. Spory udział w jej wytworzeniu będzie miała właśnie technologia wiatrowa. Wsparcie unijne dla źródeł energii odnawialnej kreuje więc spory rynek dla firm finansujących, w tym firm leasingowych – mówi Tomasz Górski, koordynator ds. leasingu elektrowni wiatrowych w BZ WBK Finanse & Leasing.

O ile wiedza na temat energii wiatrowej jest coraz powszechniejsza, o tyle praktyczna realizacja tego typu inwestycji nadal nie jest łatwa. Jedna z przyczyn to właśnie ograniczona oferta finansowania takich rozwiązań – dodaje Daniel Mrozek, odpowiedzialny za rozwój oferty produktowej w BZ WBK Finanse & Leasing.

Konferencja „Energia z wiatru – jak inwestować w odnawialne źródła energii” odbędzie się 25 maja o godz. 10.00 br. w siedzibie „Rzeczpospolitej” przy ul. Prostej 51 w Warszawie. W programie spotkania znajdują się m.in. wizja energetyki wiatrowej w Polsce do 2020 roku, źródła finansowania energetyki wiatrowej oraz nowelizacja prawa energetycznego. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

REKLAMA

 


Więcej informacji udziela:

Agnieszka Pietrzak

ComPress SA

Ul. Tytoniowa 20, 04-228 Warszawa

tel. +48 22 515 00 04, kom. 605 601 196

fax.+48 22 515 02 04, e-mail: apietrzak@compress.com.pl