Elektrownia wiatrowa – szanse na rozwój MSP

Wszyscy przedsiębiorcy zainteresowani inwestycjami w elektrownie wiatrowe mogą uzyskać praktyczną wiedzę na temat warunków prawnych, etapów realizacji i różnych sposobów finansowania inwestycji podczas warsztatów Elektrownia wiatrowa – szanse na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw.

Warsztaty, które odbędą się 21 października 2010 r., organizuje w ramach IV Edycji Tygodnia wiedzy o odnawialnych źródłach energii dziennik „Rzeczpospolita”.

Prowadzący warsztaty skoncentrują się na praktycznych aspektach zagadnień związanych z inwestowaniem w farmy wiatrowe. Jeden z paneli zostanie poświęcony Eko-Leasingowi. Możliwość leasingowania elektrowni inspiruje coraz więcej osób. Co ważne, są to inwestorzy, którzy wstępne etapy projektów mają już za sobą i teraz poważnie zastanawiają się nad najlepszym rozwiązaniem finansowym – mówi Tomasz Górski, koordynator ds. leasingu elektrowni wiatrowych w BZ WBK Finanse & Leasing.

REKLAMA
REKLAMA

Leasing kojarzy się powszechnie z samochodami, maszynami i nieruchomościami tymczasem my specjalizujemy się też w finansowaniu OZE – dodaje Tomasz Górski. Z Eko-Leasingu, specjalnego produktu pozwalającego na kompleksowe finansowanie elektrowni wiatrowych, mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy jak i indywidualni rolnicy. Oferta dotyczy nowych oraz używanych elektrowni, w formie leasingu finansowego i operacyjnego, w tym także leasingu zwrotnego.

Warsztaty Elektrownia wiatrowa – szanse na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw odbędą się 21 października 2010 r. w godz. 9.30 – 17:00 w siedzibie „Rzeczpospolitej” przy ul. Prostej 51 w Warszawie. Całodzienna sesja, odbywająca się w ramach IV Edycji Tygodnia wiedzy o OZE, będzie złożona z trzech bloków tematycznych: farma wiatrowa (wprowadzenie, etapy realizacji inwestycji, oszczędności), prawne i finansowe aspekty inwestycji, leasing jako narzędzie finansowania. Koszt wynosi 1390 PLN.

Każdy, kto poprzez stronę http://www.rzeczpospolita.pl/szkolenia/main/oferta.php?idEvents=591 zgłosi swoje uczestnictwo w sesji poświęconej elektrowniom wiatrowym, i dopisze w polu „Uwagi” formularza rejestracyjnego hasło „BZ WBK”, otrzyma 15 % zniżki.