Audyt w Parku Wiatrowym Suwałki

RWE Polska S.A. rozpoczęła współpracę z TÜV Rheinland Polska. Ta niezależna jednostka certyfikacyjna potwierdzi ilość wyprodukowanej energii w Parku Wiatrowym Suwałki.

W pierwszej kolejności eksperci TÜV Rheinland Polska przeprowadzą weryfikację instalacji Parku Wiatrowego Suwałki pod kątem jego kwalifikacji jako odnawialnego źródła energii. Dokonają również tzw. audytu źródła, czyli weryfikacji jego układów pomiarowych i zasad rozliczeń. Najważniejsza jednak będzie comiesięczna kontrola ilości wyprodukowanej i sprzedanej energii odnawialnej.

Audytorzy będą mieli co kontrolować. Na farmę wiatrową składa się aż 18 turbin produkujących nieco ponad 41 MW. Początki inwestycji farmy sięgają 2003 roku, zaś ostatnie wiatraki zostały postawione w czerwcu 2009 roku. W ramach kontraktu TÜV Rheinland Polska na podstawie zweryfikowanych danych będzie wystawiał certyfikat potwierdzający ilość wyprodukowanej i sprzedanej energii przez elektrownię. 

REKLAMA
REKLAMA

Właściciel elektrowni wiatrowej – firma RWE Polska S.A. – należy do RWE Group, która jest jedną  z pięciu największych firm energetycznych w Europie.

TÜV Rheinland Polska to lider i ekspert usług certyfikacyjnych i badawczych. Działający od kilkunastu lat w Polsce oddział jest częścią międzynarodowego koncernu TÜV Rheinland Group.