GDF Suez kupił projekt farmy wiatrowej Pągów

Spółka akcyjna Elektrownia Połaniec z grupy GDF Suez Polska przejęła firmę Lewanter, która wcześniej nabyła projekt parku wiatrowego Pągów od Polish Energy Partners. {więcej}

Początek budowy farmy wiatrowej zaplanowano na pierwszy kwartał 2011 roku, kiedy inwestycja otrzyma wszystkie pozwolenia budowlane.

REKLAMA

Polish Energy Partners na transakcji zarobi ok. 42,8 mln zł, które spółka otrzyma w dwóch ratach. 90% powyższej kwoty PEP otrzyma po wydaniu pozwoleń na budowę, a pozostałe 10% – kiedy Lewanter dostanie ostateczne pozwolenie na użytkowanie farmy wiatrowej.

REKLAMA

Polish Energy Partners to spółka akcyjna specjalizująca się w realizacji i zarządzaniu inwestycjami mającymi na celu produkcję energii cieplnej i elektrycznej, w tym ze źródeł odnawialnych – z wiatru i biomasy.

W zakresie energetyki wiatrowej PEP S.A. współpracuje od 2004 roku z firmą EPA Sp. z o.o., z którą przygotowuje realizacje farm wiatrowych. Pierwszą inwestycją firmy w tym zakresie była budowa pod koniec 2006 roku farmy wiatrowej o mocy 22 MW w Gnieżdżewie koło Pucka.

gr