Prokuratura sprawdza inwestycję wiatrową na Lubelszczyźnie

Prokuratura sprawdza inwestycję wiatrową na Lubelszczyźnie
Daniel X. O'Neil, flickr cc

Sprawa budowy farmy wiatrowej w jednej z lubelskich gmin stała się przedmiotem śledztwa prokuratury. Mieszkańcy gminy, w której miałaby powstać farma wiatrowa, skarżą się, że o tym fakcie nie zostali poinformowani.

Jak informuje „Kurier Lubelski”, prokuratura rejonowa w Opolu Lubelskim zbada projekt wiatrowy, który jest realizowany w gminie Poniatowa. To efekt zawiadomienia prokuratury przez mieszkańców tej lubelskiej gminy, którzy skarżyli się, że nie byli informowani o tej inwestycji.

REKLAMA

W sprawie inwestycji starostwo w Opolu Lubelskim wydało już pozwolenie na budowę. Przedstawiciel starostwa tłumaczy teraz „Kurierowi Lubelskiemu”, że pozwolenie na budowę jest nieprawomocne, a w tej sprawie ma się toczyć postępowanie odwoławcze u wojewody. Zapewnia, że starostwo wydając decyzję nie wiedziało o skierowaniu sprawy do prokuratury.

REKLAMA

„Kurier Lubelski” przypomina w artykule o wszczęciu postępowania prokuratorskiego, że parlament przyjął właśnie ustawę o inwestycjach w elektrownie wiatrowe, która znacznie ograniczy możliwość ich budowy, i dodaje, że krytycznie o procesach inwestycyjnych w farmy wiatrowe wypowiadała się wcześniej Najwyższa Izba Kontroli.

gramwzielone.pl