Fabryka gondoli do wiatraków k. Polic będzie większa

Fabryka gondoli do wiatraków k. Polic będzie większa
Fot. Jupiter Bach

Duński producent elementów elektrowni wiatrowych Jupiter Bach rozbuduje jeden ze swoich zakładów, który jest zlokalizowany w położonym w woj. zachodniopomorskim Trzeszczynie koło Polic.

Zakład w gminie Police, w którym powstają elementy elektrowni wiatrowych, powiększy się o hale o powierzchni 6 tys. m2.

Rozbudowa, skutkująca podwojeniem zdolności produkcyjnych w polskim zakładzie Jupiter Bach, powinna się zakończyć do początku listopada br.

REKLAMA

Do tej pory Jupiter Bach zatrudniał w Trzeszczynie około 250 pracowników, a dzięki zaplanowanej ekspansji zatrudnienie w ciągu dwóch lat ma zwiększyć się przynajmniej o 100 etatów.  

REKLAMA

Wywodząca się z Danii firma zapewnia, że inwestycja to konsekwencja coraz większego zapotrzebowania na jej produkty zarówno ze strony lądowej jak i morskiej energetyki wiatrowej.

Jupiter Bach działa w naszym kraju od roku 2014, produkując m.in. gondole wiatraków. Duńczycy zapewniają, że już zbierają zamówienia na urządzenia, które będą powstawać dzięki rozbudowie zakładu k. Polic.

Duńska firma posiada w sumie osiem zakładów produkcyjnych, których łączna powierzchnia sięga 90 tys. m2 i w których pracuje około 1,2 tys. osób.

W tym roku Jupiter Bach rozbudował o 1,8 tys. m2 swój zakład w Pensacola na Florydzie, dzięki czemu zwiększy możliwości obsługi największego na świecie, po Chinach, rynku wiatrowego w USA.

red. gramwzielone.pl