Właściciel LEGO inwestuje w offshore

Właściciel LEGO inwestuje w offshore
EWEA, GE press

Duński potentat energetyczny DONG sprzedał za 627 mln euro {więcej}udziały w projekcie morskiej farmy wiatrowej Borkum Riffgrund 1, który będzie zlokalizowany w niemieckiej części Morza Północnego. 

Moc farmy wiatrowej Borkum Riffgrund 1 ma wynosić 320 MW, a produkowana przez nią energia ma zaspokajać zapotrzebowanie generowane przez 330 tys. gospodarstw domowych. 

REKLAMA

Deweloper farmy wiatrowej Borkum Riffgrund, duński DONG odsprzedał 47% udziałów w projekcie za łączną kwotę 627 mln euro dwóm inwestorom – spółce Kirkbi A/S, właścicielowi LEGO Group, która za 32% udziałów zapłaciła 400 mln euro, oraz firmie Oticon Foundation, która nabyła 15% udziałów za 227 mln euro. Transakcja czeka obecnie na akcpetację ze strony urzędu antymonopolowego. 

REKLAMA

Projekt Borkum Riffgrund 1 jest zlokalizowany ok. 55 km od wybrzeży Niemiec i znajduje się na wysokości miasta Emden. Budowa farmy wiatrowej ma się rozpocząć w przyszłym roku, a w dalszej kolejności DONG będzie realizować drugą fazę projektu – farmę Borkum Riffgrund 2. 
gr