Tauron negocjuje przejęcie wiatraków na 200 MW

Tauron negocjuje przejęcie wiatraków na 200 MW
Fot. Tauron

Dosyć nietypowy komunikat na temat możliwości przejęcia zlokalizowanych w północnej części kraju farm wiatrowych wydał wczoraj Tauron. Spółka poinformowała o tym nie po sfinalizowaniu negocjacji, ale o samym fakcie ich podjęcia.

Spółka Tauron Polska Energia informuje, że otrzymała wczoraj zaproszenie do rozpoczęcia negocjacji w sprawie nabycia pięciu farm wiatrowych należących do grupy in.ventus.

Farmy wiatrowe, będące przedmiotem negocjacji, są zlokalizowane w północnej części Polski, w województwach kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim oraz warmińsko-mazurskima. Ich łączna moc zainstalowana wynosi około 200 MW, na co składają się 82 turbiny.

REKLAMA

Grupa Tauron dąży do dywersyfikacji segmentu odnawialnych źródeł energii. W przypadku zakupu przedmiotowych farm podwoimy nasze moce wytwórcze w technologii wiatrowej. Jestem przekonany, że powiększenie portfela o tego typu aktywa przyniesie korzyści Grupie Tauron i jej interesariuszom. Zainteresowanie tymi aktywami wpisuje się bezpośrednio w Strategię Grupy TAURON i w globalny trend rozwoju odnawialnych źródeł energii – komentuje Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

Tauron zaznacza, że celem negocjacji będzie określenie parametrów finansowych i warunków transakcji zakupu. Jej finalizacja będzie uzależniona od uzyskania satysfakcjonujących wszystkie strony wyników negocjacji. 

O podpisaniu prawnie wiążącej dokumentacji dotyczącej transakcji lub o zakończeniu negocjacji dotyczących transakcji w inny sposób, Tauron ma poinformować w najbliższych miesiącach.

REKLAMA

Grupa Tauron posiada wśród swoich aktywów wytwórczych 34 elektrownie wodne, cztery farmy wiatrowe i trzy bloki biomasowe. Obecnie łączna moc zainstalowana w odnawialnych źródłach energii należących do Taurona to 439 MW.

Wydatki na inwestycje proekologiczne Grupy Tauron w latach 2016-2017 wyniosły ponad 650 milionów zł.

Tauron zaznacza, że w zależności od kształtu rynku mocy, ustawy kogeneracyjnej i nowelizacji ustawy o OZE, rozważy różne scenariusze inwestycyjne, zakładające m.in. akwizycje w segmencie OZE i ciepłownictwie, a także własny projekt morskiej farmy wiatrowej.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.